Šok pro fanoušky. Megapopulární dvojice francouzských muzikantů, jejichž tváře zůstávaly skryté za robotickými přilbami, ohlásila konec. Daft Punk to balí po osmadvaceti letech, během kterých se vyšvihli na přední příčky hudebních žebříčků.

Je to k nevíře, ale jedna z nejúspěšnějších elektronických formací v historii hudby vydala pouhé čtyři desky: Homework, Discovery, Human After All a konečně Random Access Memories s veleúspěšným singlem Get Lucky.

Ten je i největším hitem, který kdy robotická dvojice poslala do světa – v tomhle případě ve spolupráci s dvojicí elitních producentů, Nilem Rodgersem a Pharrellem Williamsem.

Get Lucky se podle statistik nahrávacích společností stala čtvrtou nejhranější písní uplynulé dekády. Jak si ale vedly další z tanečních pecek, kterými Guy-Manuel de Homem-Christo a Thomas Bangalter zpoza svých přileb hypnotizovali nejen klubové publikum?

1. Get Lucky (2013)

2. One More Time (2000)

3. Around The World (1997)

4. Harder, Better, Faster, Stronger (2001)

5. Da Funk (1995)

6. Digital Love (2001)

7. Technologic (2005)

8. Robot Rock (2005)

9. Aerodynamic (2001)

10. Musique (1996)

Zdrojem žebříčku je stránka Official Charts a nám nezbývá než neopakovatelným robotům zamávat.

Sami se rozloučili výmluvným epilogem z jejich artového celovečerního sci-fi Electroma. Pokud se dnes vrátíte k diskografii Daft Punk, nezapomeňte otočit volume doprava…