Toyota investuje dalších 1,3 miliardy dolarů (v přepočtu 30,2 miliardy korun) do svého závodu v americkém státě Kentucky. Firma o tom informovala v tiskové zprávě. Celková investice do továrny tak dosáhne deseti miliard dolarů. Poslední prostředky jsou určené na elektrifikaci, například na montáž elektrického sportovně-užitkového vozu (SUV) pro americký trh.

Tento krok přichází v době, kdy zavedené automobilky jako Ford ustoupily od svých ambicí v oblasti elektromobilů a zaměřují se více na hybridní a benzinové modely s vyšší marží.

Do závodu dále přibude montážní linka na montáž sad baterií. Jednotlivé baterie bude dodávat společnost Toyota Battery Manufacturing North Carolina.

Továrna v Kentucky, která je pro japonskou automobilku klíčovým centrem, zaměstnává přibližně devět a půl tisíce lidí. Ročně tam kompletují až pět set padesát tisíc vozidel, včetně oblíbeného sedanu Camry.

Toyota dříve zvýšila výhled provozního zisku téměř o devět procent. Zisk automobilky za třetí finanční čtvrtletí překonal odhady analytiků díky slabšímu jenu a silnému prodeji hybridních vozidel a automobilů s vysokou marží.