Nachází se v místě, které ještě přednedávnem obývala oblíbená designová čajovna a bistro Momoichi, které bohužel letošní pandemii nepřežilo.

Život jde dál, a tak se ve velkorysém vinohradském prostoru teď usídlil projekt Shop Up Stories, za kterým stojí podnikatel Hakki Goktas, který předtím působil jako konzultant pro PWC a Deloitte, později založil a prodal několik firem v rodném Turecku, kde získal ocenění Young Interactive Enterpreneur za hudební sociální síť, kterou založil.

Nyní se naplno věnuje právě svému concept storu, který představuje menší módní, kosmetické a designové projekty. „Jejich společným jmenovatelem je udržitelná výroba, fair trade přístup a vytříbený vzhled,“ vyjmenovává Hakki Goktas.

V původním prostoru Shop Up Stories, který se nacházel v Londýnské ulici, si podnikatel vyzkoušel, že jeho Pražané mu rozumějí, a začal tak hledat prostor, kde umístí víc značek a bude podávat kávu.

„Spolupráce s námi je pro značky výhodná v tom, že se mohou odprezentovat v populární lokalitě, ale nemusejí učinit nijak nákladnou investici,“ dodává Goktas.

Za zmínku stojí také interiér, za kterým je Martin Zima z ateliéru Důmysl. Je velmi čistý, minimalistický, utvořen tak, aby dával co největší prostor jednotlivým brandům, mezi kterými můžete najít například ručně vyrobené hedvábné šátky od Anny Schwitzer, hedvábné masky na oči z Anglie či čepice z peruánské vlny.

Na rozdíl od jiných pop-up obchodů, které po uplynutí určité doby z prostorů odcházejí, bude Shop Up Stories na své nové adrese v Římské 35 sídlit dlouhodobě.