Obdarovat člověka, který má vše, včetně vlastní jachty – to může být tvrdý oříšek. Naštěstí je tu osm pečlivě vybraných kousků luxusu, které plavbu na vlnách zaručeně pozvednou. Od přepychových hraček přes mořeplavbou inspirovanou módu až po okouzlující námořní doplňky. Každý z nich zvýší příliv pozornosti k jejich majitelům až někam na úroveň tsunami.

Luxusní ponor do hlubin

Designér sportovních aut Aston Martin a světová jednička na luxusní ponorky Triton přinesli v roce 2018 světu dárek, za který by se nestyděl ani James Bond. Pod záštitou projektu Neptun je nyní na trhu k dispozici velkolepé plavidlo, které dopraví spolu s kapitánem dvojici pasažérů pod hladinu a umožní jim prozkoumat podmořský svět do hloubky až půl kilometru. A to rychlostí až 5 uzlů.

Přepychová ponorka nabízí nevídaný prostor k odhalování tajemného světa pod hladinou a to vše v dokonalém pohodlí. Taková nádhera si skutečně zaslouží nést na sobě s pýchou křídla značky Aston Martin.

A kolik stojí? 4,4 milionu dolarů

Elegantní skluzavka na míru

Foto FunAir

Díky použití nejnovějších materiálů, pečlivému plánování a především technologii RapidFlate přináší přední expert na doplňky jacht FunAir další skvost. Její expertní tým vytváří radost na palubě i ve vodě. A nezáleží na tom, jestli klient sní o plovoucím golfovém hřišti nebo právě o pompézním sklouznutí do moře.

A kolik taková skluzavka stojí? Pořizovací cena se pohybuje okolo 10 tisíc dolarů.

Kniha o zemi jachtingu zaslíbené

Foto Cercle D’art

Tato kniha o ostrově, který se stal Mekkou světového plachtění, by neměla chybět v žádné plovoucí knihovně. A kdyby bylo nejhůř, je dostupná i online. Obsahuje oslnivé snímky Christophe Jouany, díky kterým se skoro nevyplatí dalekou cestu na ostrov podniknout. Ale vážně jen skoro. Překrásný karibský ostrov, kde se každý rok pořádá závod plachetnic, nabízí dechberoucí podívanou, o kterou nechcete přijít.

Každý si zde vybere loď, která lahodí jeho oku – od vintage plachetnice po vrcholná díla nejnovějších technologií. Nejbližšího závodu se fanoušci dočkají v dubnu 2021 a v mezičase mohou listovat skvostem v edici Cercle dArt za 70 dolarů

Perfektní trefa

Foto Rifle Spearguns

Na své si v našem výběru přijdou i milovníci spearfishingu, který mezi mořeplavci zažívá hotovou renesanci. A zbrusu nová vymazlená harpuna z Kalifornie jim lov podstatně ulehčí. Svou kořist díky ní může lovec zasáhnout až na vzdálenost osmi metrů.

Model Marauder 63 zavedeného prodejce Riffe Spearguns pokrytý vrstvou mahagonového dřeva je kombinací kvality a tradice. Tento konkrétní unikátní kousek byl vyhodnocen na 924 dolarů a putoval do Hollywoodu. Šušká se, že ho diváci uvidí na plátně v nové bondovce: No Time to Die.

Nejrychlejší vyhrává!

Foto Tusa

Pomalu se potápět pod hladinu a kochat se přitom okolím není pro každého. Někdo se chce k mořskému životu na dně dostat o poznání rychleji. Pro takové potápěče přichází aktualizovaný model SAV-7 EVO3 předního výrobce potápěčského vybavení TUSA.

Podvodní skútr nyní disponuje Li-lon baterií s delší výdrží a jedinečným tažným sedlem, které potápěče dostane do hloubky až 70 m rychlostí 4,5 km/h. Tahle libůstka váží na suchu 20 kilogramů a je určena všem, kteří milují rychlost. 

Cena: 3 799 dolarů.

Relax na vodní hladině

Foto Yacht Extensions

Jak zůstat při odpočinku na vodě v suchu? Řešením je spa italské firmy Yacht Extension, jež se zaměřuje na architektonicky netradiční kousky, které plují. Novinka Island Prive je nejen praktická a funkční, ale především stylová – inspirována těmi nejlepšími plážovými kluby, kam je vstup povolen hrstce vyvolených.

V případě tohoto konkrétního spa je exkluzivita pozvednutá na další úroveň. Lázně jsou rozděleny do tří sektorů a nabízí vše, co může jejich plující návštěvník potřebovat: led do drinků, ochranný systém proti žahavým medúzám, plně funkční wi-fi a stereo. Cenou se výrobce nechlubí, ale zájemcům ji sdělí na požádání.

Na kole do vln

Z Nového Zélandu připlul elektronický hybrid s pedály. Po letech těžké dřiny a odhodlání uvedla společnost Manta5 v loňském roce na přehlídce CES model XE-1. Díky nízké váze uhlíkové konstrukce je snadné nasednout i sesednout. Kolo je vybalancované a snadno ovladatelné s nastavitelnou rychlostí a maximem 22 kilometrů v hodině. 

Model XE-1 s sebou přináší zcela novou kategorii vodních sportů. Tahle forma fitness přispívá k udržení kondice a rozhodně se při ní nebudete nudit.

To vše za 8 990 dolarů.

Námořní čas

Foto Ulysse Nardin

Švýcarský výrobce Ulysse Nardin původně začal u velkoformátových námořních chronometrů. Byly to ale až jeho hodinky, které mu zajistily reputaci špičkového designéra. Inspiraci zjevně našel na moři. Model DiverX Antartica je k dostání ve dvou barvách – v bílé jako mořská pěna a šedé jako hluboký oceán.

Na hodinkách je patrná láska k řemeslu, ale i praktičnost. Jsou vyrobeny z lehkého titanu a zvládnou tak ponor až do hloubky 300 metrů. Díky tomu jsou perfektním potápěčským nástrojem. Ale pozor! Limitovaná edice čítá pouze 300 kusů. 

K rozebrání nejrychlejším za 8 900 dolarů.