Britští zákazníci španělského oděvního řetězce Zara budou jejím prostřednictvím nově moct zakoupené oblečení prodávat dál, darovat, nebo ho nechat přešít. Zara dnes uvedla, že tak chce přispět k redukci odpadu a snížení spotřeby.

Společnost Inditex, která je majitelem Zary, službu spustí 3. listopadu. Dostupná bude v kamenných pobočkách, na webu i v mobilní aplikaci.

Firma neupřesnila, zda se tento servis chystá rozšířit i na jiné trhy. Jinde ale nabízí možnost darovat oblečení charitě.

Služba Zara Pre-Owned reaguje na fakt, že se nošené oblečení této značky už nyní úspěšně prodává na jiných platformách a je populární na sociálních sítích, jako je Instagram.

Prodejní prostor bude rozdělen do kategorií podle druhu zboží. Bude obsahovat podrobné informace o každém výrobku včetně aktuálních fotografií, které dodá prodávající, a originálního popisu výrobku, který poskytne Zara.

Společnost neupřesnila, zda se tento servis chystá rozšířit i na jiné trhy. Není tedy jasné, zda se rozhodne pro podobný krok v České republice, kde má v tuto chvíli šest poboček. V některých státech zatím nabízí alespoň možnost darovat oblečení charitě.