skip to main content

Dekadentně drahé hodinky. Pořiďte si na ruku model s 15 tisíci diamanty

Pokud jsou diamanty vaším nejlepším přítelem a nebojíte se je nosit i na doplňcích určených pro každý den, pak si vás získá nový model hodinek, za kterým stojí značka Coronet Jewelry.

Výrobce diamantových šperků, spadající pod hongkongskou divizi Aaron Shum Jewelry, představil jako letošní novinku náramkové hodinky Mudan, osázené 15 858 diamanty v hodnotě půl milionu dolarů (tedy něco přes 11 milionů korun).

Hned při představení byly hodinky zařazeny do Guinnessovy knihy rekordů.

Reklama

To ale pro značku není takové překvapení. Model hodinek Mudan se stal už devátým dílem značky Coronet Jewelry zaneseným v knize rekordů. Jedním z rekordmanů je například nejdražší kytara na světě značky Gibson, kterou hongkongský výrobce šperků osázel víc než kilogramem a půl zlata a 400 karáty diamantů.

V knize rekordů je i kabelka inspirovaná Coca-Colou s 10 tisíci diamanty o hmotnosti 120 karátů, konkrétně 8543 černými a 1345 bezbarvými kameny. Coronet taky zabodoval svým obalem na mobilní telefon osázeným 6576 diamanty a 2216 diamanty na obalu rtěnky.

Ale zpátky k hodinkám. Design ciferníku je inspirován pivoňkou, kterou asijská kultura považuje za královnu květin, a posázeny jsou kombinací bílých a  „champagne“ diamantů, které symbolizují ušlechtilost a bohatství.

Ciferník představuje miniaturní verzi obrazu diamantu od kanadské návrhářky šperků Reeny Ahluwaliy, která se zároveň podílela na designu hodinek. Ta se jako umělkyně specializuje právě na trojrozměrné malby diamantů, každá kresba jí zabere zhruba 200 hodin.