skip to main content
Forbes Woman

Dermacol pomáhá krásou. Podnikatelé Komárovi rozjeli velký charitativní projekt

2 minuty čtení

Pomáhej krásou. To je heslo nového charitativního projektu české kosmetické společnosti Dermacol, který koncem srpna rozjede ve spolupráci s Nadačním fondem Be Charity spisovatelky Barbary Nesvadbové.

A zapojit se může každý. Každý, kdo koupí výrobek značky Dermacol označený růžovým srdíčkem s logem Pomáhej krásou, přispěje až 50 korunami z každého prodaného kusu na projekty pro postižené děti a jejich rodiče. Ve značkových obchodech a na webu značky Dermacol bude kosmetika se samolepkou ve tvaru srdce v prodeji už na konci prázdnin, začátkem září se pak objeví v drogistických řetězcích.

Tváří dobročinné kampaně, jejíž součástí je i uvedení nového parfému, je vedle Báry Nesvadbové herečka Jitka Asterová se svou dcerou Annou Linhartovou.

Reklama

„Vždycky jsme skrze kosmetiku chtěli ženám přinášet nejen krásu, ale také spokojenost a šťastnější život. Nákupem výrobku se srdíčkem proto uděláte radost nejen sobě, ale i druhým. Jsme úspěšná firma – jednička na našem trhu dekorativní kosmetiky – a proto pomáháme,“ říká podnikatelka Věra Komárová, spolumajitelka rodinné společnosti a ředitelka strategie společnosti Dermacol a dlouholetá účastnice žebříčku Nejvlivnější ženy Česka podle Forbesu.

Dermacol vlastní manželé Věra a Vladimír Komárovi, kteří tuto českou společnost vedou už 18 let. S ročními tržbami přes 700 milionů korun dnes Dermacol patří k lídrům středoevropského regionu, své zboží tato české firma v současné době zároveň vyváží do více než 70 států po celém světě. Pomoc potřebným považují v Dermacolu za samozřejmou.

Zleva Bára Nesvadbová, Jitka Asterová se svou dcerou Annou Linhartovou a Věra Komárová. | Foto Anna Kovacic / Dermacol

„Jsme rodinná firma a naše motto „S láskou ke kráse měníme svět“ pro nás neznamená jenom vnější krásu, ale i tu vnitřní. Cítíme se být moderní, společensky odpovědnou společností a k té patří i spolupráce s lidmi, kteří dobročinnosti věnují svou energii, talent a své dobré srdce,“ je přesvědčena Věra Komárová.

Reklama

Aktuální spolupráce s Bárou Nesvadbovou a s herečkami Jitkou Asterovou a Annou Linhartovou vznikla podle Věry Komárové přirozeně. Projekt Pomáhej krásou totiž cílí na různé generace žen, podobně jako jednotlivé kosmetické řady Dermacolu.

„Jitka jako šarmantní maminka a Anička jako její dcera jsou ideálními tvářemi pro širokou skupinu žen, pro něž naši kosmetiku vyrábíme. A pokud jde o Bářin fond Be Charity, líbí se nám, že je v přímém kontaktu rodinami dětí, kterým vždy pomáhá adresně a 100 procenty vybrané částky,“ upozorňuje Věra Komárová, podle níž je projekt spojením významných žen, do kterého šly všechny bez nároků na honorář.

„Ženy podporují ženy a při tom vždy vzniká pozoruhodná síla a energie,“ dodává Komárová.

Bára Nesvadbová, zakladatelka Be Charity, k spolupráci uvedla: „Jsem vděčná, že všichni účastníci focení, jak herečky, tak fotografka, vizážisté, vzdali honoráře v prospěch nemocných dětí. Spolupráce s Věrou je pro mne zázračná. Děkuju jí za její čistou důvěru a lásku, se kterou chce pomáhat. Na jejím životním příkladu je absolutně vidět, kolik zvládne chytrá a hodná žena. Prostě slovo hodná je obrovský kompliment,“ dodává Bára Nesvadbová, jejíž nadační fond Be Charity handicapovaným a nemocným za dobu své existence rozdělil už přes 20 milionů korun.

Za cíl má absolutní transparentnost, osobní seznámení s každým případem a stoprocentní rozdělení získaných prostředků.

Komárová jako úspěšná manažerka i matka tří dospívajících dcer propojila Dermacol už s řadou charitativních aktivit a inspirativních žen. Tradiční značka tuzemské kosmetiky tak podporuje například nadaci Happy Hearts Petry Němcové, které poskytuje peníze na stavbu škol v zemích zasažených přírodními katastrofami, pomáhá Nadačnímu fondu Zdeňky Žádníkové Volencové, s nímž barevně zkrášlují zdi českých a slovenských nemocnic, a nyní prohlubuje spolupráci i s Nadačním fondem Be Charity.

Český Dermacol ročně podporuje dalších asi 50 neziskových organizací: dlouhodobě se zapojuje do podpory Klokánků a centra Locika, které pomáhá dětem ohroženým domácím násilím, ale i dalších organizací podporujících děti, studenty, seniory, nemocné či postižené.

Reklama
Reklama