Není možná překvapením, že Despacito ovládlo svět. Co ale šokující je, v jakém objemu tento song za oněch pár měsíců, co koluje éterem, přehrály různé streamovací platformy. Od originální verze k remixu, v němž vystupuje Justin Bieber, popřel hit Despacito svůj název. „Pomalu“ se rozhodně nešíří, zaznamenal už totiž neuvěřitelný počet 4,6 miliardy přehrání.

Rychlost boomu tohoto singlu od dua Luis Fonsi a Daddy Yankee je na tom možná to nejpřekvapivější. Originální španělskou verzi představili v půli ledna, ta s Bieberem se objevila o tři měsíce později. Takže ono fantastické číslo naskákalo za pouhého půl roku, což svědčí o neskutečné popularitě Despacita. A je jedno, v jakém jazyce ho zpívají.

Zpráva o úspěchu od společnosti Universal Music rovněž podtrhuje, kolik lidí už adoptovalo streamovací kanály za svoji cestu k poslechu hudby. Rychlý pohled na různé kanály ukazuje, že to číslo rozhodně není vymyšlené, a tak se z Despacita stává kandidát na nejhranější song všech dob.

Spotify uvádí 1,1 miliardy přehrání obou verzí, YouTube eviduje bezmála 2,7 miliardy zhlédnutí, a oficiální verze navíc získala titul nejrychlejšího spurtera z nuly na dvě miliardy. Cifry na platformě Apple Music sice nejsou oficiálně dostupné, ale dá se očekávat podobně optimistický výsledek. Když své „drobné“ přidá Amazon, Deezer a Tidal, miliony se rychle proměňují v miliardy.

Bieber může mít z úspěchu rozporuplné pocity, protože Despacito překonalo jeho vlastní song Sorry, který dosud držel rekord nejpřehrávanější písně všech dob. Ale kdo z umělců by si nepřál mít svůj podpis pod dvěma nejpopulárnějšími kusy historie.

Původně španělský vál se stal po přezpívání Bieberem dvojjazyčným a vévodil deset týdnů v řadě americkému žebříčku Hot 100. Na první místo hitparád se dostal skoro ve všech zemích světa a ukazuje, že hudba nepotřebuje slova, aby předala nějaký vzkaz.