Křik cizích ratolestí u snídaně, tříkolky ve společných chodbách, plastové hračky na každém kroku… To si mnoho z nás při představě klidné dovolené v mysli jistě nemaluje.

I přes nehynoucí lásku k dětem je příjemné si od nich jednou začas odpočinout, proto není překvapením, že hotely nevyhledávají pouze bezdětné páry, ale především rodiče, kteří si chtějí dopřát pár chvilek i bez svých potomků. Protože stejně jako děti odjíždějí na tábor bez rodičů, i rodiče si zaslouží pár dní bez dětí.

Pro takový odpočinek vznikly hotely Adults only, které jsou určené dospělým (případně dětem od 12 let a leckdy až od 15 let).

Připravili jsme pro vás několik tipů na butikové hotely, které najdete v Česku, plus jeden na Slovensku.


Mlýn Dänemark / 15+

To nejjemnější povlečení, vyhřívaný bazén a restaurace, která používá sezonní a pokud možno lokální suroviny, z na první pohled obyčejného mlýna vytváří jedno z nejkouzelnějších míst v Česku.

K mání je pouze sedm prostorných pokojů s královskými vlámskými postelemi, takže se nemusíte bát, že u bazénu bude někdy plno. Tajná zákoutí ve více než 500 let starém stavení a jeho zahradě vybízejí k tomu, najít si své místo a soustředit se už jen sami na sebe.

Odpoledne se můžete projít do 20 minut vzdálené Kutné Hory a udělat si výlet i do sedlecké kostnice, kde pravděpodobně také mnoho dětí nepotkáte.

Kde: Kutná Hora
Více na: mlyndanemark.cz


Mezi Plůtky / 12+

Architektonicky výjimečný prázdninový dům z počátku 19. století je ztělesněním snů všech duší, které zbožňují interiérový design. Kamenné podlahy ze staletého světlého pískovce, podkroví zalité sluncem, vlněná tapiserie od Petra Nikla, porcelánové vypínače, severské židle od Karla Anderssona, nádherná křesílka, zrcadla, svítidla…

Možná vás toto bílé stavení inspiruje ke změnám ve vlastní domácnosti. Ale teď se ještě soustřeďme na odpočinek. V zahradě je přírodní koupací biojezírko a bylinková zahrádka. Ze starých stodol jsou dnes zimní zahrady s krbem a nábytkem od dánské značky Hay a v trávě před nimi si můžete zarelaxovat na kamenných a přírodních terasách.

A pokud pro vás dovolená není dovolenou bez wellness, můžete si zajet do 35 km vzdálených zámeckých pivních a bylinných lázní Zámek Zábřeh a spojit to i s návštěvou místní restaurace a pivovaru.

Kde: Čeladná
Více na: meziplutky.cz 


Včelíny Želiv

Toto místo sice v popisu cedulku Adults only nemá, pro dva dospělé bez dětí se ale rozhodně hodí, rodina by se totiž ani do osamocené chatky na kraji louky u lesa nevešla.

Chatka, která nabízí veškerý komfort hotelového ubytování, je uprostřed přírody daleko od lidí. Křiku dětí se tedy rozhodně bát nemusíte, vyrušit vás můžou akorát nadšení houbaři – hub je tu totiž dost pro všechny. Krátkou procházkou se dostanete do obce Želiv, kde se nachází Santiniho klášter a pivovar.

Počítejte s tím, že včelín má omezený zdroj vody a elektřiny. Elektřina se dobíjí ze solárních panelů a její množství závisí na počasí. Na místě si také můžete půjčit kola anebo si jít zaplavat do řeky Želivky, která teče hned o kousek dál.

Kde: Humpolec
Více na: vcelinyzeliv.cz


V Nebi 

Tento nebeský hotel slibuje, že se z vašeho zdejšího pobytu stane dovolená snů. Panoramatická restaurace s krásným výhledem a krbem je určena pouze pro hotelové hosty, ani zde tedy o klid a soukromí nepřijdete.

Lázně s bazénem, bylinkovou saunou a širokou nabídkou relaxačních procedur vám pomohou zapomenout na stres a shon všedních dní. Zároveň je možné objednat si i privátní finskou saunu, termální koupel či samotný bazén se svíčkami a lahví sektu. Prostě romantika.

A navíc si na recepci si můžete zdarma vypůjčit hole na nordic walking a vydat se s nimi na průzkum terénu – túra přes Promenádní cestu, Smědavu, Předěl, Pytlácké kameny a zpět na Jizerku je dlouhá cca 25 km.

Kde: Příchovice v Jizerských horách
Více na: vnebi.cz


Hotel Lesná / 15+

Na závěr tu pro vás máme bonus v podobě prvního a zároveň zatím i jediného adult friendly hotelu na Slovensku. Nenajdete tu dětské postýlky, dětské židličky, dětské menu ani dětský koutek, proto je Lesná ideálním místem pro svatební cestu, romantické víkendy a oslavy výročí.

Stylové ubytování, vytříbená kuchyně pod vedením Petra Ďurča, unikátní wellness a jediné Spa By L’Occitane v celé zemi – to vše si můžete užít v tichém prostředí mimo rušné centrum Tater a jednoduše na chvíli zpomalit, zregenerovat tělo i duši, nabrat síly a vychutnat si požitek z dokonalého oddychu v klidné atmosféře. Kdo chce víc.

Kde: Vysoké Tatry, Slovensko
Více na: hotellesna.sk