skip to main content

Devadesátková zábava na večer: Miliony vypálených kulek a svalnatí zachránci

Možná jste na tom stejně jako my, možná jste na tom lépe. Možná nesedíte každý večer lehce bezradně před televizí a frustrovaně nepřeklikáváte z Netflixu na HBO a z videotéky na videotéku, abyste našli ten správný film na večer.

Pro případ, že byste byli přece jen ve stejné skupině, máme pro vás něco, co ušetří čas – tip na film na dnešní večer. Nečekejte rozvitá doporučení filmových kritiků, ale ryze osobní tipy od členů redakce Forbes.cz.

Reklama

Další trojici filmů, tentokrát s hvězdami senzačních oddechových akčňáků z devadesátek, přináší redaktorka Michaela Židlický.

Pravdivé lži
(HBO GO, 103 minut, 1994)

Nepochybuji, že si James Cameron tenhle film natočil jako oddechovku. Biják o agentovi v utajení Arnoldu Schwarzeneggerovi, prožívajícím manželskou krizi? Když se k tomu přidá i nějaký ten terorista, máme film, během jehož natáčení se všichni museli bavit stejně tak dobře, jako se budete bavit vy u jeho sledování.

Reklama

Desperado
(Netflix, 104 minut, 1995)

Potulný zpěvák s kytarou chce pomstít vraždu svojí holky. No není to boží? Rodriguezovské akční inferno jako jednoduchá oslava westernů s milionem vypálených kulek a desítkami rozstřílených gringos. A taky Antoniem Banderasem v ikonické roli. Parádní záležitost prošpikovaná humorem černým jako vlasy Salmy Hayek.

Země policajtů
(HBO GO, 104  minut, 1997)

Parta kvalitních herců s šerifem Sylvestrem Stallonem a skvělým scénářem. Vůbec nevadí, že od začátku víme, jak tahle krimi s tuctovou zápletkou o zkorumpovaných policajtech dopadne. James Mangold prostě natočil super biják s frajerskými scénkami a parádní atmosférou závěrečné přestřelky.

Reklama
Reklama