Už v pětadvaceti se stal generálním ředitelem banky, 10 let nato převzal vedení jednoho z největších tuzemských developerů, v jehož čele je dodnes. Kariéru šéfa Finepu Tomáše Pardubického leckdo může považovat za snovou a nejde přitom o laciné klišé. Muž, jenž má snění jako koníček, je schopen si v mysli projít různými situacemi a poučit se z nich v realitě. Jeden sen se mu přesto prožít nedaří: aby se v Praze urychlila výstavba nového bydlení.

Recese. Slovo, jehož sympatizanta byste v byznysu těžko pohledali. Většinou s sebou totiž nese nijak pozitivní utahování opasků a propouštění pracovníků. Chtě nechtě ale dřív nebo později jednou za pár let přijde. A když už se tak stane, je lepší být včas připraven.

Podobné myšlenky koncem roku 2018 zaměstnávaly hlavu i Tomáši Pardubickému, když nervózně sledoval strmě klesající křivku ziskovosti globálních firem. Usoudil, že pád ekonomiky se chystá, a po domluvě s většinovými akcionáři Finepu (Pardubický drží tři procenta) generální ředitel zavelel k přípravě hotovostních rezerv a zbavení se nedůležitých obchodních jednotek.

Forbes Digital Premium