skip to main content
Jak být lepší

Dnes máte celý den navíc. Jak s ním chytře naložit, poradí členové 30 pod 30

Kdo si někdy přál, aby měl den o pár hodin navíc, může se zaradovat. Letos jich dostane rovnou čtyřiadvacet! Po čtyřech letech je tu opět přestupný rok, a pokud hledáte inspiraci, jak s únorovým dnem navíc naložit, zkuste to u členů našeho výběru 30 pod 30.

Kdo jiný by měl poradit než ti, kdo toho do třiceti stihli jako někteří za celý život?

NAČERPEJTE NOVÉ IMPULZY

Dominik Feri

V 21 letech se stal nejmladším poslancem v dějinách Česka

Pojedu do Bratislavy, kde bude probíhat volební noc. Chci se inspirovat. Myslím, že některé strany v kvalitě kampaní předčily volební kampaně u nás v roce 2017. A některé předčily ty české i v nekvalitě.

Vojtěch Paukner

Se svým projektem Milý Ježíšku plní přání dětem z dětských domovů

Jeden den navíc věnuji sobě a svému notýsku s nápady, ke kterým jsem se neměl nikdy čas vrátit. Pokusím se vybrat nejreálnější z nich a v tomto krátkém čase jej alespoň částečně zrealizovat.

DOPŘEJTE SI

Robin Kolek

Barman, podle žebříčku World’s 50 Best Bars vede jeden z 10 nejlepších barů na světě

Je to jeden extra den navíc, kdy děláme skvělý event s Britským filmovým institutem: odpoledne s čerstvou pastou a negroni a to vše v doprovodu italského filmového mága Felliniho. Kultura a koktejly jdou k sobě. Na zdraví!

VĚNUJTE ČAS RODINĚ

Eliška Podzimková

Ilustrátorka, která se angažuje v pomoci dětským onkologickým pacientům

Veškerý pomyslný čas navíc věnuji kamarádům a rodině! Nikdo jiný si ho přece nezaslouží víc. Uvařím jim skvělou snídani a pak naplánujeme, co dál. Asi kino? Nějaký aktuální snímek z Oscarů? Jojo Rabbit nebo nový dokument V síti.

Stanislav Gálik

Autor knihy Psychologie přesvědčování 

Foto BizBooks

Jelikož jsem nadšeným tátou sedmiměsíčního kluka, je u mě využití bonusového dne navíc úplně jasné. V každé profesionální roli jsem zastupitelný a den navíc ze mě lepšího manažera neudělá, ale v roli táty mě nenahradí nikdo. Tady se snažím využít každou volnou chvíli na maximum.

Reklama

MEDITUJTE V PŘÍRODĚ

Radek Musil

CEO crowdfundingové platformy Fundlift

Půjdu se projít do lesa a zamyslím se nad prioritizací hodnot a nad tím, jestli pod tlakem rychlosti dnešní doby nezapomínáme na to, co nás vlastně naplňuje.

Tereza Jurečková

Lidé bez domova si díky jejímu podniku Pragulic mohou přivydělat průvodcovstvím

Svých 24 hodin navíc si užiju přesně tak, jak to mám nejraději, odpočinkem v přírodě. Vyberu si svůj narozeninový dárek a víkend strávím na chatě v horách se svým přítelem a psem.

CHYTŘE ODPOČÍVEJTE

Johanna Nejedlová

S projektem Konsent boří mýty a vzdělává v oblasti sexuálního obtěžování

V posledních týdnech mi každý den spíš několik hodin chybělo, takže bych lehce nabitý den využila ráda k odpočinku. Doufám, že se mi podaří dát si delší běh, třeba 15 kilometrů, při kterém si vyčistím hlavu.

BUĎTE MAZANÍ

Martin Konop

V Rockaway Capital má na starosti 13 startupových projektů, například Manifesto a Storyous

Asi si užiju všechna svá roční předplatná, která říkají, že je to platba za 365 dní, a budu předstírat, že jsem ten 366. den využil něco FAKT zadarmo.

A KDYŽ VÁS TO BAVÍ – PRACUJTE

Jan Lukačevič

Vědec, věnuje se testování vyvíjeného modulu pro misi ExoMars 2020

Ačkoli je 29. sobota, strávím ji prací. Mám teď pořádně napilno s analýzou dat z mise NASA THEMIS, kde to vypadá na opravdu zajímavé výsledky. Na to se moc těším.