České designérské firmě vyrábějící městské mobiliáře po celém světě se loni rekordně dařilo. Firma oceněná mnoha designérskými cenami včetně Red Dot Design Award loni poprvé na tržbách překonala hranici jedné miliardy korun a zisk jí vzrostl o více než pětinu nad šedesát milionů korun.

„Náš byznys je anticyklický, na druhé straně vždy trochu cítíme volby. Když se blíží komunální volby, logicky se dokončují projekty,“ říká v dalším Forbes Byznys podcastu šéf a majitel mmcité a zároveň designér David Karásek, který chce pro další roky udržet stabilní minimálně pětiprocentní růst.

Ramba
Vydání Forbesu Ramba

Firma také plánuje do dvou měsíců vstoupit na parket trhu START pražské burzy. Investorům nabídne svou třetinu a získat chce zhruba 160 milionů korun.

Pokud jde o další zakázky, mmcité vidí potenciál nejen v městských lavičkách, stojanech na kola nebo autobusových zastávkách, ale i v nabíječkách pro elektrovozy, které se stávají nutnou součástí veřejného prostoru.

Na čem mmcité dnes pracuje a o jaké projekty ve světě se uchází? Kde se v oboru silně závislém na veřejných zakázkách láme chleba? A jakou funkci by měly městské mobiliáře plnit? To vše se doslechnete v podcastu.