skip to main content
Breaking News

Do festivalu ve Varech vstupuje jako investor skupina Rockaway Capital

Rockaway Capital Jakuba Havrlanta investovala do Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech, skupina tak chce chce podpořit filmový průmysl v Česku a střední Evropě. Festival by se měl letos po loňském odloženém ročníku uskutečnit.

Reklama

Složení vedení karlovarského festivalu se nemění, prezidentem a předsedou představenstva zůstane Jiří Bartoška. Uměleckým ředitelem je Karel Och, výkonný ředitel Kryštof Mucha se nově stává i členem představenstva organizační společnosti Film servis festival Karlovy Vary.

„Letošní složitý rok nám svojí nepředvídatelností ukázal, jak důležité je mít na své straně silné partnery, kteří nás podpoří i v době, kdy se kvůli koronaviru ruší filmové festivaly po celém světě. Využil jsem možnosti přizvat strategického investora, který nám pomůže festival dále organizačně i umělecky posouvat,” říká prezident festivalu Jiří Bartoška.

Reklama

Do portfolia Rockaway patří například i internetová televize MALL.cz, která je již čtyři roky partnerem festivalu. Do portfolia skupiny patří i internetová televize Mall.tv, z jejíž dílny pochází první český seriál oceněný mezinárodní cenou Emmy za nejlepší krátkometrážní seriál #martyisdead, nebo společnost Gjirafa a její platforma pro streaming video obsahu gjirafa, která patří k lídrům balkánského trhu.

Cílem Rockaway je svoje zkušenosti z aktivního zapojení do oblasti filmu a umění dále využít a aktivně rozvíjet aktivity kolem festivalu.

Reklama
Reklama