skip to main content

Do kanceláře i na pláž. Tyto české značky nabízejí důstojný šatník do tropů

Na různé příležitosti a pro odlišná roční období. Lokální tvůrci nabízejí oblečení snadno kombinovatelné se zbytkem vaší garderoby. Nadčasové, minimalistické, dobře padnoucí kousky oceníte zejména, pokud vás ani v letních měsících nemine povinnost dodržovat kancelářský dress code.

Kvalitně zpracovanou a jednoduše střiženou bílou košili, vzdušný kalhotový kostým, univerzální bílé tričko a černé kalhoty či šaty najdou své využití i ve chvílích, kdy nemusíte formálně reprezentovat. V oděvu jakých českých tvůrců budete vypadat důstojně i ve žhnoucí městské džungli?

Sophistic by Veronika

„Všechny toužíme po dokonalém šatníku. Při pohledu do skříně ho ale málokterá z nás skutečně najde. Základem by měly být nadčasové a minimalistické kousky z kvalitních materiálů a neutrální barvy, které mezi sebou dobře zkombinujete,“ říká Veronika Štěrbová.

Dodává, že takový základ lze dotvořit rozmanitými doplňky a přidat pár trendových kousků. „I přesto, že pro každou z nás může být dokonalý šatník něčím jiným, tohle je univerzální klíč, jak na něj,“ vysvětluje.

Štěrbová pracuje s takovými materiály jako žerzej, kepr, satén, bavlna nebo s udržitelným tencelem. Její zákaznice oceňují, že střihy dobře padnou i těm, kdo nenosí nejmenší velikost.

ROJI

K Jitce Ročkové se vydejte pro dámské obleky v pánském stylu, minimalismus a skvělé zpracování. Značku ROJI založila před sedmi lety a její vizí bylo vytvářet nadčasové oblečení nepodléhající trendům, které se vyznačuje osobitým autorským rukopisem, minimalistickým vyjádřením a respektem ke krejčovskému řemeslu.

Reklama

„Mé klientky jsou výjimečné osobnosti. Drtivá většina z nich jsou úspěšné podnikatelky a manažerky,“ upřesňuje návrhářka, koho do svých modelů zpravidla obléká.

Při výběru látek pro aktuální kolekci Jitka prioritně vybírala především jemné a vzdušné materiály. Všechny látky, které se v aktuální kolekci objevují, jsou ryze přírodní, nechybějí tedy vlna či hedvábí. Použitá je například látka Carnet Como, jejíž prvotřídní italská tradice sahá až do roku 1945.

V rámci barevnosti zůstává designérka věrná neutrální paletě, přestože se jedná o kolekci pro nadcházející letní měsíce. Dominuje v ní černá barva, jež tvoří základ každého dámského šatníku. Ta je pak doplněna o další neutrální tóny, jako je bílá nebo odstíny béžové. 

Chappe

Co by to bylo za módní kolekci bez lnu? Je prodyšný, chladivý a v posledních letech také vysoce módní. Staví na něm značka, kterou založily Pavla Zítková Cholevová a Petra Šatopletová.

Pro Pavlu byla více jak dvacet let druhým domovem Paříž, a tak toužila přinést trochu francouzského šarmu českým ženám a probudit v nich jejich zdravé sebevědomí. Petra si zase jako bývalá bankéřka přeje zbořit zažitá dogmata korporátního dress codu a dokázat, že oblečení nemusí ženu svazovat, může být pohodlné, ale přesto vkusné a šik.

„Všechny kousky naší lněné kolekce jsou vzájemně snadno kombinovatelné a je jen na vás, jakými prvky je dotvoříte a jak je budete nosit. Hlavně, když to bude odrážet vaši osobnost,“ říkají podnikatelky, které přizvaly ke spolupráci také Moniku Marešovou.

Vznikla tak řada s volnějšími šaty s odhalenými zády, dvouřadý lněný blejzr a k němu rovně střižené kalhoty. V letní kolekci toho ale najdete ještě mnohem více.