Ambicí měl spoustu, nakonec si ale vybral tu, kterou cítil jako nejsilnější. Když během rozhovoru padne otázka, co pro něj létání znamená, slibný akrobatický pilot Lukáš Pařízek odpoví ještě dříve, než otevře ústa.

„Tak to vidíte,“ směje se a natahuje přes stůl ruku, kde je vidět husí kůže. „Je to prostě svoboda. To, co při akrobacii cítím, je podobné, jako když jsem závodně plaval – prostě skočíte do bazénu a můžete se pohybovat v trojrozměrném prostředí, jak chcete. V zásadě nic vás neomezuje,“ odvětí nakonec na otázku úspěšný dvaatřicetiletý akrobat.

V letadle je prý úplně jinou osobností než na zemi. „Nahoře je mi líp. A když se zamknu do kokpitu, tak jako bych půlku svojí osobnosti nechal na zemi,“ říká sympatický muž. Jisté ale je, že usedá-li do letadla, ponechá si ze sebe to nejlepší, pohybovat se ve vzdušném prostoru totiž umí opravdu bravurně.

To je ostatně důvodem, proč má už ve svém poměrně mladém věku našlápnuto na závratnou kariéru akrobatického pilota v celosvětovém měřítku. Za sebou má nespočet úspěchů v různých kategoriích. Z těch dosud nejvýraznějších jde například o bronzové medaile z mistrovství světa a Evropy či zlatou, tři stříbrné a jednu bronzovou z mistrovství České republiky.