Nenechte se znepokojit zprávami o tom, že léto pomalu končí. Za prvé, pořád ještě prožíváme první srpnové dny. A za další, v některých končinách můžete zažít věčné prázdniny. Přidejte k tomu designové ubytování, prvotřídní servis a stravování na úrovni michelinských restaurací.

Kam jezdí na letní dovolenou ti, co milují sofistikovaný luxus?


Agua Barú, Kolumbie

Cena za noc: 108 tisíc korun za celou vilu, rezervujte přes plansouthamerica.com

Pětačtyřicet minut lodí od města Cartagena se nachází tichý ostrov Isla Barú. Ve vile Agua Barú mají jen šest pokojů, takže doporučují si ji pronajímat celou. Koupat se budete ve třech bazénech, k dispozici je vlastní restaurace a spa.

Není tu pláž jako taková, ale jste na ostrově, takže všudypřítomné moře vás vyzve k tomu, abyste ho pořádně prozkoumali šnorchlováním, na paddle boardu či vodních lyžích. A až vás to přestane po pár dnech bavit, zajeďte si na večer do Cartageny.

Je to město, kde budete večeřet ve špičkové restauraci v karibském patiu, nakupovat šperky a módu od lokálních designérů, na které se vám po návratu domů neustále někdo bude skládat komplimenty, a proplétat se starobylými uličkami ze 16. století.


Adler Resort, Sicílie

Cena: od 6500 korun za noc

Jedna z nejoblíbenějších sítí italských wellness hotelů, kterou najdete v Toskánsku i Dolomitech, otevřela před měsícem také svou sicilskou pobočku.

Čeká na vás 74 menších a 16 rodinných pokojů v elegantní betonové stavbě s okny od podlahy do stropu. Tady nebudete chtít vyměnit své ubytování se záměrem dostat lepší výhled, všechny pokoje jsou totiž s výhledem na moře.

Rezervujte si i zdejší vyhlášenou spa proceduru z takzvané thalasso terapie. Jedná se o antickou lázeňskou metodu z mořské vody, rostlin a bahna. U Adlera navíc za použití vlastní kosmetiky a sicilského sopečného popela.


Fasano Trancoso, Brazílie

Cena za noc: od 12 tisíc korun

Mezi bohatými a slavnými je brazilské Trancoso teď podobně cool, jako byl mexický Tulum před dvaceti lety. Jezdí sem odpočívat Beyoncé i moderátor Anderson Cooper, kteří tu donedávna trávili dovolenou v hotelu Uxua. Ten se Cooperovi zalíbil natolik, že mu tu architekt stavby Wilbert Das naprojektoval vlastní letní rezidenci.

Jenže letos v zimě zamíchal kartami se zdejším ubytováním pro prominenty hoteliér Rogério Fasano, který stojí nejen za nejluxusnějšími hotely a restauracemi v Brazílii, ale nedávno si otevřel podnik na Páté Avenue v New Yorku.

V Trancosu vám nabídne jeden ze svých čtyřicítku minimalistických bungalovů, které navrhl vyhlášený architekt Isay Weinfeld. Polehávejte tu v hamace, než se vydáte na večeři do vyhlášené hotelové restaurace, jíž šéfuje jeden z nejoblíbenějších brazilských šéfkuchařů Zé Branco.


Villa Mara Carmel, Kalifornie

Cena za noc: od 12 tisíc korun

Chcete vidět ztělesnění nového pojetí luxusu? Pak musíte do města Carmel- by-the-Sea v okrese Monterey v Kalifornii. Je to místo, kde žije okolo čtyř tisíc obyvatel a starostou tu býval třeba Clint Eastwood.

Butikový hotel Villa Mara má jen 16 pokojů, ovšem v designu tak vytříbeném, že by se zde fanoušek minimalistického luxusu opravdu mohl zbláznit blahem. Aby ne, navrhla ho Lisa Koch, žena, která stojí za interiérem Sunset Tower v Los Angeles nebo Casa Claridge’s v Miami.

Co si pod tím vším představit? Spojení surfařské uvolněnosti s přísnou estetikou Nové Anglie. Ano, právě kontrasty jsou tím nejlepším vodítkem, když mluvíme o interiérech i módě.

Nebudete chtít proto odejít ze svého pokoje na přilehlou pláž, ale když už ano, zažijete momenty nefalšovaného opojení, když zpozorujete západ slunce z terasy.

A bonus pro fajnšmekry navíc: Walker House od architekta Franka Lloyd Webera je jen pár kroků odtud.