skip to main content

Dojemné a laskavé. Které vánoční reklamy si získají vaše srdce?

Vánoční atmosféra už je všude kolem nás. Zapálili jsme svíčky na adventním věnci, na trzích se s blízkými zahříváme punčem či svařákem, posloucháme koledy, díváme se společně na české i zahraniční filmy a pohádky, které k těmto svátkům patří.

O to víc je fajn, když se v televizi místo vábení na prací prášek nebo krém proti vráskám objeví reklamy, které v sobě mají také vánoční poetiku a přenášejí na nás pocit toho, že o Vánocích máme být spolu a navzájem si pomáhat.

Výtvory od Johna Lewise připomínají vždycky spíš krátké filmy než reklamy. Ta letošní s drakem Edgarem a zrzavou holčičkou Avou dojme snad i toho největšího cynika. Příběh o přátelství a podpoře podbarvený písní od Bastille si říká o titul jedné z nejhezčích vánočních reklam nejenom letošního roku.

A tati, bude mít takový ty velký zahnutý zuby nahoru? Když to vydržíš, budou i zuby. Nene, já nemusím, já už ho vidím…

Nejznámější vánoční reklama se letos dočkala svého pokračování. Ovšem reakce jsou na ni smíšené.

Reklama

Proto se vraťme o pár dekád zpátky a sladce zavzpomínejme. Tohle je česká čokoládová klasika, podbarvená sametovým hlasem Ondřeje Havelky.

Dost často si začneme uvědomovat, co máme, a vážit si toho, až když to ztratíme. A pokud jde o zdraví a vztahy, tedy to nejhodnotnější, co lze v životě mít, je dobré si to uvědomit dřív, než je pozdě.

Náš letošní výčet zavíráme reklamou připomínající další důležitou věc – abychom si nevytvářeli domněnky, navzájem si věřili a nechali se příjemně překvapovat.

A jaká je vaše oblíbená reklama? U které se dojmete či zasmějete od srdce?