skip to main content

Dokumentární tipy na večer: Ať žije život. A to i na jiných planetách

Možná jste na tom stejně jako my, možná jste na tom lépe. Možná nesedíte každý večer lehce bezradně před televizí a frustrovaně nepřeklikáváte z Netflixu na HBO a z videotéky na videotéku, abyste našli ten správný film na večer.

Pro případ, že byste byli přece jen ve stejné skupině, máme pro vás něco, co ušetří čas – tip na film na dnešní večer. Nečekejte rozvitá doporučení filmových kritiků, ale ryze osobní tipy od členů redakce Forbes.cz.

Dnešní trojici dokumentů ze života i o životě pro vás připravil redaktor Mikoláš Rec.

Reklama

Frida – Viva la vida

(Aerovod, 2019, 90 minut)

Tenhle dokument nese jméno jedné z nejznámějších malířek v historii, která celý život zůstala věrná rodnému Mexiku, a dává tak smysl, že jeho pomyslnou hlavní linkou je téměř všudypřítomná láska k této latinskoamerické zemi. Film osobně považuji za umělecké dílo samo o sobě, protkané krásnými záběry mexické přírody, skvělou hudbou, životem uznávané malířky i silné a nezávislé ženy Fridy Kahlo, ale i jejím utrpením.

Reklama

Alien Worlds

(Netflix, 2020, jeden díl přibližně 45 minut)

Dokument a science fiction – jde to vůbec dohromady? Ale ano. A minisérie Alien Worlds je toho jasným důkazem. Podíváte se během ní do čtyř fiktivních světů, které jsou od toho našeho nepředstavitelně vzdálené, ale přitom v mnohém podobné. Atlas, Janus, Eden a Terra jsou fiktivní exoplanety, které slouží jako přiklad toho, jak by mohl vypadat život v odlišných fyzikálních podmínkách. V solárních systémech a galaxiích daleko, daleko odtud.

Our Planet

(Netflix, 2019, jeden díl cca 50 minut)

Země je úžasné místo a není na škodu si to připomenout. Tak krásné záběry, jaké nabízí tato dokumentární série, se jen tak nevidí. To, že vás pořadem provede hlas Davida Attenborougha, je pak už jen pomyslnou třešničkou na dortu.

Viva la Vida!

Reklama
Reklama