I doma může být stylově. Česko nabízí spoustu originálních míst, která obstojí i u těch nejnáročnějších cestovatelů. Tohle je šest tipů na překrásná ubytování, kde se budete cítit „doma“ stejně dobře jako kdekoli ve světě.

Gurdau vinařství

Design, příroda a víno. V malé vinařské obci Kurdějov nedaleko Hustopečí v hlubokém údolí, obklopeném úpatím Ždánických vrchů, najdete více než osm hektarů vinic i sofistikované ubytování, ze kterého se nebudete chtít vracet.

Vinařství Gurdau oživuje vinařské dědictví Kurdějova, ctí jeho tradici i řemeslné dovednosti a respekt k přírodě. Vše od příborů po nábytek je domyšleno do nejmenšího detailu, pod jednou střechou tak zde najdete nejlepší designérské značky světa. Všechny předměty se navíc doplňují tak, aby dotvářely genius loci rodinného vinařství. 

Resort Český les

Zbrusu nový wellness resort, který v samém srdci Českého lesa otevřel teprve před dvěma měsíci. Areál, jehož interiéry jsou domyšleny do posledních detailů, vznikl přestavbou dvou dlouho nevyužívaných budov – někdejší prvorepublikové školy a původních vojenských kasáren, navíc v zatím málo objevené oblasti.

Blahodárný klid hlubokých lesů na česko-německé hranici si tak zde užijete bez zástupu turistů. A pokud zrovna nebudete mít na výlety po okolní přírodě chuť, zabavíte se i v zázemí designového hotelu.

To kromě gourmet restaurace pod taktovkou šéfkuchaře Martina Šilinga nabízí například netradiční Champagne & Whisky bar či překrásné wellness. 

Forbes Digital Premium