Dva parťáci ze zaměstnání Lukáš Drásta a Tomáš Eckschlager se před čtyřmi lety rozhodli, že rozjedou chvályhodný byznys, který má v podstatě dvě roviny. Začali rekonstruovat zchátralé památky a měnit je na v Česku nedostatkové domovy pro seniory, navíc s jedinečným geniem loci.

Pod značkou Senlife mají zatím v provozu dva: jeden v bývalém klášteře v Mělníku, druhý se právě dokončuje na zámku Tmaň na Berounsku. A zatímco si původně mysleli, že by se mohli v jedné dekádě rozrůst na síť o deseti domovech, dnes mají násobně větší plány.

Čerstvě se domluvili s pojistiteli i pojišťovnami sdruženými pod Českou asociaci pojišťoven, které hodlají skrz nový fond podobné památky skupovat se záměrem přebudovat je na domovy pro seniory. A pod palcem je má mít právě Senlife.

„Vyhráli jsme výběrové řízení na provozovatele,“ potvrzuje v novém Forbes Byznys podcastu spoluzakladatel společnosti Lukáš Drásta.

Spolumajitel Senlife Lukáš Drásta | Foto Jan Strouhal

„Bude relativně velká možnost stavět domovy rychleji, protože na ně budou zdroje,“ dodává. Původní plány o deseti domovech pod značkou Senlife se díky tomu mohou ztrojnásobit.

„Nyní je ve fondu připraveno zhruba 800 milionů korun na první tři velké projekty,“ vypočítává Drásta v podcastu.

Jak výnosný byznys je provozování domů pro seniory? Jak v této oblasti funguje stát a jaká by měla být role soukromých provozovatelů? A kam přesně se Senlife hodlá v nejbližší době rozrůst? To vše si poslechněte v podcastu.