Ať už k nim patří vlastní ostrovy, přírodní rezervace nebo část většího rezortu, všechny tyto luxusní vily mají společné obrovské množství prostoru, překrásný design, hodně zbytečných hračiček, prvotřídní personál a samozřejmě taky kouzelné soukromí. Můžete je mít, stačí vytáhnout peněženku. Uvedené ceny jsou all-inclusive částky za týden pronájmu celého domu během rušné, ale ne hlavní dovolenkové sezony. A jsou bez daní!

1. Over Yonder Cay, Bahamy
Cena/kapacita: 730 tisíc dolarů (asi 18,2 mil. korun) pro až 28 osob

1
Kdysi to byla odlehlá rybářská základna, dnes je soukromý ostrov Over Yonder Cay luxusním ekologickým rájem. Energii tu vyrábějí větrné turbíny a solární panely a ostrov shromažďuje část své pitné a zavlažovací vody. Stojí tu čtyři jedinečně designované vily, každá má vlastní jacuzzi, některé bazény a dohromady 15 ložnic. Ale v těch by nebylo moudré trávit příliš času a zaspat tak všechnu zábavu. Do týdenního nájemného totiž spadají masáže, lekce jógy, promítání v kině, 9jamkové golfové hřiště, kite- a windsurfing, potápění a celodenní projížďky na skoro 35metrové superjachtě Tenacious.

2. Ol Jogi, Keňa
Cena: 229 600 dolarů (asi 5,7 mil.) pro až 14 osob

2
Soukromý ranč rodiny Wildensteinů v Keni je nepochybně nádherný, plný vyleštěného stříbra, skříní plných křišťálu a luxusu rozprostřeného celkem v sedmi apartmánech. Rozkládá se na takřka 25 tisících hektarech soukromého chráněného území. A to nejkouzelnější, co tohle místo nabízí, je divoká příroda: neskutečně zahuštěná a rozmanitá – žije tu 50 z celkem 790 zbývajících černých nosorožců ve východní Africe. A to díky neúnavným snahám Ol Jogiho o ochranářství – všechny zisky z pronájmu míří právě na podporu těchto nosorožců.

3. Hilltop Estate, ostrov Laucala, Fidži
Cena/kapacita: 315 tisíc dolarů (asi 7,8 mil.) pro až 6 osob

3

Na hřebenu nejokázalejšího soukromého ostrovního resortu v Jižním Pacifiku Hilltop Estate na ostrově Laucala se nachází nerušený prostor – „resort v resortu“, kde neuvidíte nikoho kromě svého soukromého šéfkuchaře, chůvy nebo řidiče, který vás proveze po asi 1500hektarovém ostrově. Cestou se můžete zastavit na golfu, projet se na koni, chytat ryby nebo se potápět. Jako dalších 24 menších vil na ostrově Laucala i tato je plná přírodních materiálů a designovaná jako luxusnější varianta tradičních fidžijských obydlí – o velikosti asi 12tisíc metrů čtverečních má tři ložnice, zahrady, dva venkovní bazény a navíc má jeden z nejatraktivnějších panoramatických výhledů na souostroví.

4. Villa Jane, Aspen, Colorado, USA
Cena/kapacita: 347 900 dolarů (asi 8,7 mil.) pro 12 osob

4

Nádherně designový zámeček vysoko v coloradském pohoří Rockies má masivní okenní výhled na hory a na zdech umění, které vám vyrazí dech. Dům má šest velkých ložnic a devět koupelen, vnitřní bazén s překrásným výhledem, vinný sklípek, tři bary, plně vybavenou posilovnu, kulečníkový stůl, velké piano, pokoje pro rekreaci a obrovskou venkovní terasu. Na opravdu stylový odpočinek po dni stráveném na svahu je ideální.

5. Musha Cay, Bahamy
Cena/kapacita: 273 tisíc (asi 6,8 mil.) pro až 12 osob, pojme ale až 24 osob za 399 tisíc dolarů (9,9 mil.)

5

Kouzelník David Copperfield o sobě rád prohlašuje, že jako práci dělá zázraky. A jeho soukromý ostrov v bahamské oblasti Exumas, která má 11 ostrovů, je jednoznačně plný zázraků. Je to pompézní kraj fantazie pro dospělé s krajinami plnými tropických květin, zvěřincem exotických ptáků a zvířat – třeba jako kotulové, kteří jsou cvičení a umí kreslit portréty hostů. Pro vaše potěšení je tu spousta lodí a vodních hraček, dvoupatrové promítací plátno na pláži a kulečníkové stoly od Houdiniho v herně. Pět domů je zvenčí po bahamsku světlých, ale interiéry jsou vkusně vyzdobeny svěžími květinami a ukrývají balinéský poklad. Personál je obrovský a když si připlatíte, dopraví vám sem profesionální kouzelníky, kteří vám pomohou s hledáním pokladu.

6. Villa La Cassinella, Itálie
Cena/kapacita: 188 tisíc dolarů (asi 4,7 mil.) pro až 17 osob

6

Vychutnejte si na týden život hollywoodského herce George Clooneyho v tomto sídle z 19.století na jezeře Como. Dostanete se sem jen lodí. Villa La Cassinella sdílí okraj poloostrova Lavedo s další vilou a je tak osamocená, ale ne odříznutá – město Lenno a mnoho jeho sousedních vesniček je snadno dostupných. Sedm ložnic je v hlavní části komplexu, dvě další pak v blízkém terasovém domě, jsou vyzdobené italským nábytkem, starožitnostmi a poklady z celé Evropy. Zařízení obsahuje osvětlený tenisový kurt, vyhřívaný bazén s 22karátovými zlatými kachličkami, posilovnu, více než třemi hektary zahrad s nádhernými cypřiši a soukromým motorovým člunem k dispozici na vaše zavolání.

7. Sand Club, Svatý Bartoloměj
Cena/kapacita: 150 tisíc dolarů (asi 3,7 mil. – jen za ubytování) pro až 12 osob

7
Sand Club je nejdražším prázdninovým sídlem na ostrově, které spolu s pronájmem poskytuje prvotřídní správcovské služby. Navíc má tu výhodu, že se nachází přímo na pláži. Na to, abyste se z ložnice dostali k moři, si ani nemusíte nazouvat boty. Ale jestli preferujete bazén, můžete se zchladit i tam. Šest ložnic je rozložených po hlavní budově a oddělených pavilonech, všechny mají náležitý výhled na oceán.

8. Straffan House, Irsko
Cena/kapacita: 182 tisíc (asi 4,5 mil.) pro 20 osob

8
Rezidence o rozloze více než tří tisíce metrů čtverečních na pozemku Kildare Hotel & Country Club (hostitele golfového Ryder Cupu) byla navržena podle majestátního francouzského vinařského zámku Kildare. Je plná originálního umění od známých irských umělců. Obrovská okna nabízí výhled na upravené terasy, pohodlné přijímací pokoje zase prostory k zábavě. Straffan House má vlastní vinný sklep, dále bazén, lázně, posilovnu a herní místnost. Po horních dvou patrech je rozmístěno osm pokojů pro hosty, v přízemí jsou další ložnice, bývalé pokoje pro sluhy. V ceně je přístup na jedno ze dvou golfových hřišť a využití všech zařízení a aktivit, které hotel nabízí.

9. Necker Island, Britské Panenské ostrovy
Cena/kapacita: 546 tisíc (asi 13,6 mil.) pro 34 osob

9
Po obnovení po požáru před pěti lety je Necker Island ještě lepší než kdy dřív. Britský podnikatel Sir Richard Branson ho má za své nejoblíbenější místo pro rekreaci. Ohromný komplex má široké prostory, širokoúhlé výhledy na Karibik i Atlantik, osm ložnic, apartmá a bunkr, do kterého se vejde až šest dětí. Šest domů, z nichž každý byl koncipován pro dva hosty, je rozmístěno po třiceti hektarech soukromého ostrova. Páry mohou využít Chrámu lásky. Až stočlenný personál je zvyklý obstarávat vše: od velkolepých hostin až po přípravu kitesurfingu nebo potápění pro hosty. Cena zahrnuje také služby DJe na jednu noc, ale podle Bransona tu party nikdy nekončí. Což je taky důvod, proč je Necker Island v takové oblibě u rockových hvězd i královské rodiny.

10. Villa Titanium, Ibiza
Cena/kapacita: 279 tisíc dolarů (6,9 mil.) až pro 24 osob

10
Vila, kterou navrhla hvězda večírků Cathy Guetta, se snaží být tak vzácná a třpytivá jako kov, po kterém dostala jméno. (Titanium je také to název populární písně jejího ex-manžela, DJe Davida Guetty.) Sídlo má 12 ložnic, které jsou soukromé a tiché, ale dům nabízí i noční glamour se všemi svými neony, visícími lustry od návrháře Toma Dixona a samozřejmě DJský pult v hale. Je deset minut od pláží Las Salinas a co by kamenem dohodil od centra Ibizy. K dispozici je tu 24členný personál. Titanium má taky pořádné wellness vyžití: čtyři stany pro jógu, meditace nebo masáže a lázně s kachličkami, kam se vejde osm lidí.

11. Beach Mansion, Barbados
Cena/kapacita: 350 tisíc dolarů (8,7 mil.) až pro 12 osob

11
Když si pronajmete Beach Mansion, budete mít k dispozici hračky třeba v podobě rychlého, skoro 14metrového motorového člunu Wally, který pojme až 15 pasažérů. Dostanete s ním i řidiče a můžete tak prozkoumávat pobřeží, potápět se, nebo si dát piknik na vzdálené pláži. A jestli raději cestujete po zemi, máte k dispozici dvě Audi Q7s i s řidiči. V hlavním domě je šest ložnic, jejichž prosklené ložnice umožňují dechberoucí výhledy na oceán a průchod ostrovního vánku. Další tři ložnice v odděleném domě pro hosty jsou k pronájmu za další příplatky. Jídelní pobřežní altánek nabízí místa pro 20 lidí a oběd vám tu naservírují i do bazénu.