Jestli pro vás až do teď bylo plánování dovolené spíše stresem, můžete si oddychnout. Google přišel s novou aplikací Trips pro Android a iOS, díky níž budete mít všechny vaše rezervace a plány na jednom místě. Služba zobrazí palubní vstupenku, informace o možnostech dopravy v cíli, mapy a popis nejpopulárnějších památek a restaurací a to na základě dat z Google map, Gmailu a historie vyhledávání v klasickém vyhledávači.

Podobně vizualizované informace o cestách Google už nějakou dobu zobrazoval ve své aplikaci Chytré karty Google (Google Now), ale tentokrát vše „zabalil“ jako samostatnou aplikaci, kde informace na rozdíl od karet nemizí, a navíc si můžete vše zobrazit offline – což se právě pro cestování obzvláště hodí. Výhodou je i možnost projít si už uskutečněné výlety — díky propojení s Google účtem dokonce ty, které jste absolvovali ještě před existencí aplikace Trips.

Umělá inteligence přesně ví, kde se vám bude líbit, a navrhne vám pouze takové destinace, o které máte zájem. Pokud jste si už rezervovali hotel či letenku, můžete si vše spravovat v této aplikaci. Následně si vyberete restaurace a památky, které si uložíte pomocí hvězdičky do seznamu, kde je budete mít kdykoliv k dispozici. Všechny informace o lokalitě včetně map a kontaktů se vám uloží do telefonu.

I když se jedná o beta verzi, najdete v ní důležité informace o dopravě a to třeba jak se dostat z letiště, nebo jaká je maximální povolená rychlost pro auta anebo jakou měnou se v zemi platí. Aplikace nabízí aktuálně celkem 200 měst, nejznámějších památek a nepopulárnějších míst na základě dat od jiných cestovatelů – a pokud bude mít úspěch, tak se dočkáme v budoucnu i její propracovanější verze.

Google se už delší dobu snaží uživatelům ulehčit život pomocí umělé inteligence a Google Trips jsou dalším příkladem. Před dvěma dny společnost například vydala i v České republice chatovací aplikaci Allo s možností psát si s virtuálním asistentem. V USA také funguje konkurence Amazonu Echo – Google Home – chytrá krabička s mikrofonem, kterou umístíte do bytu, a poslouchá vaše příkazy. V neposlední řadě umělé inteligence využívá i užitečná aplikace Google Photos, která umožňuje vyhledávat fotografie z vašich alb pomocí textového popisu toho, co se na nich ve skutečnosti nachází.