Pokud jste si mysleli, že výletní plavby nejsou zrovna hi-tech způsob cestování, možná teď změníte názor. Nejnovější plavidlo společnosti Royal Caribbean nazvané Quantum of the Seas doslova redefinuje pojem moderní dovolená.

Tahle loď, která vyplula na moře vloni v listopadu, měří bezmála 348 metrů, široká je 41,5 metru a pohybuje se rychlostí 22 uzlů. Ve svých 16 podlažích ubytuje 4180 hostů a 1500 členů posádky. Jestli vám tohle všechno zní tak nějak standardně, nenechte se mýlit – tahle loď je všechno jen ne standard.

Unikátní robobar

Nic se nevyrovná dobrému koktejlu během dovolené a Quantum nabízí hned několik míst, kde můžete posedět. Ovšem její Bionic Bar, kde vás obslouží dva robotičtí barmani, je naprosto unikátní. Své objednávky tu zadáte přes tablet a na obřích obrazovkách se zobrazí doba, jak dlouho budete na drink čekat. Místní menu zahrnuje vše od tradičních drinků typu Long Island Ice Tea či Cosmopolitan po unikátní nápoje jako Bionic Blast. A můžete si nechat namíchat i drink podle sebe. Pro nerozhodné je tu i tabule se statistikou nejoblíbenějších nápojů, která může posloužit jako inspirace při výběru toho pravého drinku.

Společnost, která roboty pro Quantum of the Seas stvořila, se jmenuje Makr Shakr. Jejich prototyp představila v roce 2013 v sanfranciském sídle Googlu, ale instalaci robotů na Quantu označuje za svůj první komerční projekt.

Barem to ale nekončí

Vedle nevídaného robobaru je na palubě lodi také 18 restaurací. Mezi ty luxusnější patří Jamie’s Italian, nejnovější podnik kuchařské celebrity Jamieho Olivera, a také Wonderland, jídelna ve stylu Tima Burtona se snovou výzdobou a neobvyklými kulinářskými výtvory.

Prohlédněte si, jak to na Quantum of the Seas vypadá:

[gss ids=“6076,6077,6078,6079,6080,6081,6082,6083,6084,6085,6086,6087″]

Pár hodin po jídle ve Wonderlandu si můžete vyzkoušt North Star, jízdu ve skleněné kapsli, která pojme najednou jen hrstku pasažérů a vyveze je do výšky 91,4 metru nad oceán. Tahle atrakce je funkční jak v přístavu, tak při okružní plavbě.

Dalším výjimečným hi-tech zážitkem na Quantu je RipCord, stroj společnosti iFly určený pro skydiving.

skidiving

Quantum má také outdoorovou běžeckou dráhu, horolezeckou stěnu, surfový simulátor a SeaPlex, největší indoorový prostor pro sportovní aktivity, kde najdete všechno včetně autodromu a zařízení pro jízdu na kolečkových bruslích.

Postavit tuhle „chytrou“ loď si vyžádalo osm let práce na designu a pět let stavby. „Unikátní funkce, které naši hosté na Quantu najdou, je mohou ohromit, ale skutečná síla našeho návrhu spočívá v tom, že se nám podařilo integrovat všechny ty různé komponenty do jedinečného, vzrušujícího a příjemného zážitku,“ říká Richard D. Fain, předseda představenstva a generální ředitel Royal Caribbean, která Quantum provozuje.

Ne, že byste o to při všech těch možných aktivitách, jež tahle loď nabízí, stáli, ale spojení s těmi, kteří zůstali doma, už by nemohlo být jednodušší, protože tu najdete lepší připojení k internetu, než nabízejí všechny ostatní výletní lodě dohromady. Používat Skype a streamovat videa uprostřed oceánu dovoluje spolupráce se satelitní sítí O3b.

Dokonce ani varianta, že uvíznete v kajutě, abyste dohnali pracovní e-maily, není tak strašná, protože každá z kajut nabízí výhled ven. I 375 vnitřních pokojů má virtuální balkony, které zobrazují výhled venku v reálném čase.

loď

V noci na Quantu žije hlavně několikapatrový prostor Two70 s kapacitou pro 540 hostů. Máte odtud panoramatický výhled přes skleněné stěny do šířky 270 stupňů. Pro ty, kteří chtějí pokoušet své štěstí, je na palubě kasino; a pro ty klidnější knihovna.

Víc informací a údajů o téhle lodi najdete zde. A těšte se na sesterskou loď Quantum of the Seas pojmenovanou Anthem. Na moře by měla vyplout už v dubnu.