Soud v Bukurešti ve středu zamítl odvolání Andrewa Tatea proti vazbě, a poslal ho tak do cely na třicet dní. Britský kontroverzní influencer a šampion v kickboxu však nadále trvá na své nevině.

Dva dny před Silvestrem loňského roku zaklepala na dveře Andrewa Tatea rumunská policie. Ta měla údajně v honosném sídle objevit zbraně, peníze, ale také šest žen, které měly být nuceny proti své vůli vyrábět pornografický obsah.

Zátahu předcházela názorová výměna mezi Tatem a švédskou klimatickou aktivistkou Gretou Thunberg na sociální síti Twitter. Influencer se mladé aktivistce pochlubil s početným vozovým parkem s „enormními emisemi“.

Thunberg na oplátku Tatea zesměšnila poznámkou o malém penisu, načež Tate reagoval dlouhým videem, ve kterém před ním na stole ležely krabice od pizzy z rumunské restaurace. Na Twitteru se proto rozšířila mylná domněnka, že právě kvůli krabicím od pizzy policie influencera dopadla.

To však policie vyvrátila. Místní orgány prý o přítomnosti Tatea v Rumunsku věděly předem.

Spolu se svým bratrem a dalšími dvěma společníky je Andrew Tate nyní tamními úřady vyšetřován kvůli vedení zločinecké skupiny, znásilnění a obchodu s lidmi, který se měl dotýkat zmíněných šesti obětí.

Dva dny před koncem roku byl rumunskou policií sice zadržen, krátce na to ale znovu propuštěn. To se však od středy mění.

Rumunské úřady bratrům Tateovým zabavily jedenáct automobilů, které tvořily třetinu sbírky, kterou se Tate Thunbergové chlubil na Twitteru. Mezi zabavenými vozy jsou například Rolls-Royce Wraith či Aston Martin Vanquish S Ultimate. Policie vyšetřuje, zda byly luxusní vozy pořízeny za peníze plynoucí z trestné činnosti.

Poprvé se influencer proslavil jako mistr světa v kickboxu a také jako účastník britské reality show Big Brother v roce 2016. Z populární televizní show byl však vyřazen poté, co se objevilo video, na kterém bije ženu páskem.

Tate je v posledních letech znám díky svému koučingu v „tradičních mužských hodnotách“, kterým cílí především na mladé muže. Jeho videa, ve kterých podporuje misogynní kulturu, dává na odiv své luxusní nemovitosti, obscénní životní styl a hlásí se ke krajně pravicovým názorům, nejednou pobouřila internet.

Tate ve svých videích například prohlásil, že oběti znásilnění musí nést odpovědnost za své napadení nebo že by ženy neměly řídit. Chlubil se také, jak by svou partnerku zbil, pokud by ho obvinila z nevěry. Na Instagramu, TikToku a Facebooku měl na kontě miliony sledujících, než byl v srpnu 2022 ze všech tří platforem vykázán vzhledem k nevhodnému obsahu.

V listopadu se po pěti letech Tate vrátil na Twitter, kde má 4,3 milionu sledujících. Sociální síť pod novým vedením Elona Muska takto obnovila účet například i bývalému prezidentovi Spojených států Donaldu Trumpovi či psychologovi Jordanu Petersonovi.

Do Rumunska se Andrew Tate přestěhoval v roce 2017. Otevřeně prohlásil, že chce žít v zemi, kde je „korupce dostupná pro každého“ a kde existuje menší šance, že by ho policie vyšetřovala kvůli sexuálnímu násilí.