Milujete vůně, ale při výběru parfému vždy lehce tápete? Při výběru bychom se měli řídit několika základními pravidly. Stačí vědět pro jakou příležitost vůni potřebujete, znát vlastní preference, osobnost a vkus.

Jaký typ parfému si zvolit?

Nejdříve bychom se měli zaměřit na typ parfému. Každému totiž voní něco jiného. Ženy i muži mají na výběr mezi vůněmi dřevitými, exotickými, květinovými a svěžími. Oblíbené jsou také parfémy orientální a ovocné. Na trhu je opravdu celá řada kvalitních parfémů, které se přizpůsobí přesně vašim potřebám. Jen je nutné pátrat a najít ten pravý podle svého jedinečného vkusu.

Líbit by se vám mohla například pánská vůně s názvem armani code. Tu můžete koupit také v dárkové sadě. Více si o podobě balení povíme níže. Vůni pak mohou ženy a muži vybírat také podle intenzity vonných esencí.

Jestliže máme rádi opravdu výrazné vůně, měli bychom vsadit na parfémy. Ty vydrží na pokožce vonět opravdu dlouho. Méně intenzivní jsou pak toaletní či parfémované vody. Nejméně vonných látek najdeme u kolínské. Zde se vonné esence pohybují do pěti procent.

Jak velké balení si vybrat?

Velikost flakonu by se měla odvíjet od situací, pro které chcete parfémy využívat. Hledáte-li dokonalý parfém do práce, můžete si jej pořídit v menším balení. V kurzu jsou také celé sady, kdy si společně s parfémem můžete pořídit také krém na ruce či sprchový gel.

Hledáte-li parfém či tělovou kosmetiku s dřevitou vůní, můžete zvolit kousky od značky asombroso. U ní najdete nejen kvalitní parfémy, ale také toaletní vodu či krém. Na doma se vám rozhodně vyplatí zakoupit větší balení parfému.

Jakou vůni zvolit na den a jakou na večer?

Parfémy mohou pánové a dámy nakupovat také podle toho, zda je chtějí aplikovat přes den nebo na večer. Na denní nošení se osvědčily zejména svěží a lehké vůně. Na večírky, rande či na party zase váš outfit podtrhne těžší a kořeněná vůně. I tady však dejte na svůj vlastní vkus.

Jestliže máte pocit, že se k vám podmanivější vůně nehodí, vsaďte na to, co je vám příjemné. Na denní nošení vám můžeme doporučit i květinovou vůni hugo boss woman, která je určená pro elegantní ženy, které rády nezapadnou v davu.