Pozvání na letošní Forbes Women’s Summit přijala také tvář červencového Forbesu Dara Rolins. U této příležitosti se vracíme k podcastu, který u nás v létě natočila.

Poté, co nám Dara Rolins poskytla velký cover rozhovor do červencového čísla Forbesu, pozvali jsme ji i do studia. A mluvily jsme spolu i o jiných věcech než o těch, které probíráme v rozhovoru. Se ženou, která má za sebou už 40 let špičkové kariéry, v podcastu mluvíme o stavu současného českého i světového hudebního průmyslu, o tom, kde hledá inspiraci, o tom, proč se nebojí dřiny, a také o tom, co je dneska vlastně značka Dara Rolins.

A rovněž o tom, jak člověka jeho dětství může ovlivnit i v pozdějším byznysu. „Za normálních okolností je téma dětství samozřejmě intimní věc, ale v mém případě začala v dětství moje profesionální dráha a ovlivnila mě ve všem, co jsem,“ říká zpěvačka, která kariéru rozjela už ve věku pěti let a ve věku osmi roků už měla za sebou 400 koncertů, vlastní desku a několik televizních filmů a pohádek.

Irena Cápová při natáčení podcastu s Darou Rolins | Foto Forbes

„Mé dětství mě naučilo disciplíně, poctivosti, schopnosti zorganizovat si čas a taky schopnosti pracovat s volným časem, protože jsem ho v dětství měla málo. Taky mě utvrdilo v pocitu, že dřina je normální součást úspěchu a člověk se jí nemá bát. Každá dřina vás někam posouvá. A to platí v každé branži,“ říká v podcastu Dara Rolins.

Jaký je stav současné české a slovenské hudební scény? Proč už hudebníci nikde na světě nemusejí být otroky gramofirem, jako tomu bylo dřív? A v čem je dnešní hudební byznys naopak složitější? Proč je dnes den co den k mání více nové muziky, než tomu bylo kdykoli předtím? Jak její byznys ovlivnily sociální sítě? A změnila by dnes něco na svojí kariéře, kdyby to bylo zpětně možné?