skip to main content
Archiv vydání

Druhé podání Petry K. Nejúspěšnější česká tenistka v nečekaně otevřeném rozhovoru

Petra Kvitová je tváří srpnového Forbesu, který je právě v prodeji. Ve velkém interview mluví o motivaci, penězích, menstruaci, vlastních podnikatelských plánech i návratu k tenisu po přepadení v roce 2016.

Předplatné Forbesu

V 29 letech má na svém kontě dvě vítězství ve Wimbledonu a triumf na Turnaji mistryň. Zároveň ví, že se kariéra nedá natahovat věčně, takže už dokáže docela přesně zformulovat pohled na to, co bude dělat, až skončí s tenisem.

„Ráda bych zkusila podnikat, mít vlastní beauty salon. Už na něj hledám vhodný prostor, takže jestli víte o nějakém místě v Praze – aspoň 200 metrů čtverečních kousek od centra a s parkováním – , dejte vědět,“ říká Petra Kvitová.

O čem dalším ve velkém rozhovoru pro nový Forbes mluvila?

O svém investování

Mám na to jednu paní, se kterou se jednou za tři měsíce sejdu a řekneme si, jak na tom jsem a co budeme s penězi dělat. Investuji do toho, co mi doporučí na základě mého konzervativního investičního profilu: podílové fondy a akciová portfolia…

O motivaci

Prize money pro mě nejsou vůbec žádná motivace. Jsou mi úplně jedno. Nikdy jsem nehrála tenis, abych vydělávala velké peníze.

Petra Kvitová na kurtech pražské Sparty ve Stromovce, kde trénuje.
Reklama

O tom, kolik míčků by uhrála v zápase proti Tomáši Berdychovi…

Byla by to strašná nálož. Klidně 6:0, 6:0. Je to velký rozdíl. Jedinou šanci bych měla s dobrým podáním, to bych mohla výměnu uhrát.

O menstruaci

Jako téma mezi tenistkami se to vůbec neotevřelo. Je jasné, že s námi ženami hormony mávají víc než u mužů, střídání nálad tam je. Já třeba první dva dny hrozně trpím a bez prášků neudělám ani krok. Když se to sejde se zápasem, tak je to špatný. Máte různé možnosti, jak to posunout, já tomu ale moc neholduju.

O důsledcích přepadení

Mám teď velký problém věřit chlapům, hlavně těm cizím. Je mi to nepříjemné, takže vůbec nejezdím taxíkem. Ze začátku pro mě bylo těžké i usínat doma samotná. Občas se mi to ještě vrací, mám takové flashbacky…

V srpnovém vydání Forbesu jsme tématu Sport a peníze věnovali 36 stran. Vedle rozhovoru s Petrou Kvitovou v něm najdete také insider příběh o přestupu basketbalisty Tomáše Satoranského, který z něho udělá nejlépe placeného českého sportovce, aktuální přehled nejlépe placených českých i světových sportovců. Také vám ukážeme nepostradatelné blízké Tomáše Hertla, Markéty Vondroušové a Tomáše Vaclíka a nový český projekt Live Penalty.