Česko, suit up! Starejme se o to, ať jsou věci kolem nás nejen funkční, ale taky krásné – to je hlavní motto dubnového Forbesu, který právě dorazil do trafik. Na titulní fotce proto nepřekvapí Ladislav Blažek, osobnost domácí pánské módy. Nejen on ale dělá z Čechů a Česka hezčí místo…

Něco pro chlapy. Ladislav Blažek dal své jméno oděvní značce, po letech jí dává nový styl a ten bych chtěl dát i českým mužům. Móda začíná hrát i u nich čím dál větší roli, a tak se Blažkovi začíná vracet to, co budoval léta a na co také léta čekal – až budou chtít muži Česka vypadat lépe, než vypadají.

obalka duben done


Naděje pro mozek. Medicína může už brzo udělat zásadní pokrok v léčbě nemocí duše a mozku – schizofrenie, depresí, a dokonce i Alzheimerovy choroby. A je to naděje nejen pro nemocné, ale třeba i pro investice do akcií.


Trojský koníček. Vláda projednávala nápad na postavení továrny na jaderné palivo v Česku. Zatím ho shodila ze stolu a my vám řekneme proč. Hlavním důvodem přitom byla bezpečnostní situace, Ukrajina a Rusko.

danglar_duben_2015 done


Investoři. Představíme vám pět mužů, kteří v Česku platí za největší venture kapitalisty – tedy muže, kteří jsou schopni investovat desítky milionů třeba i do vašich projektů.


Super erko. Tohle je nejluxusnější, nejdražší a asi taky nejrychlejší české auto. Ve světové premiéře, nadneseně řečeno, uvidí čtenáři Forbesu automobil HN RS 200, který je poctou české designérské legendě, Škodě R coupé. Tohle auto bude ale stát 7 milionů korun!

erko done


Čínský Steve Jobs. Firma Xiaomi nejdřív kopírovala, co na trhu nejvíce táhlo – iPhony. Teď sama vyvíjí a vyrábí mobilní telefony, které se mají americké konkurenci technologicky vyrovnat. Plus devět dalších čínských telefonů, které vás možná překvapí.


Vědec. Vladimír Velebný udělal ze staré mlékárny v podhůří Orlických hor jednu ze tří největších fabrik na zpracování kyseliny hyaluronové na světě. K čemu je dobrá a jak se s ní dá dělat byznys?

Contipro done


Na dřevo. I malá firma může udělat díru do světa. A může to být třeba jenom truhlárna. Jako třeba ta karlštejnská Václava Karkoše, jehož kazetové parkety patří k nejpoptávanějším a nejluxusnějším v Evropě.


Užijte si dobrý start do jara, užijte si čtení Forbesu a napište nám, jak se vám líbil. Na vašem názoru nám totiž záleží! petr.simunek@forbes.cz