Dubnový Forbes je tady a točí se kolem pejska a kočičky. Ano, je to tak – hlavní rozhovor je totiž s mužem, který dělá radost psům a kočkám, a ti mu na oplátku vydělávají dost peněz. Miliardy. Značka Brit, za kterou Bouška stojí, totiž chutná zvířatům nejen v Česku, ale po celém světě, třeba i kočkám malajsijské královské rodiny. Zajímavého čtení ale nabídneme mnohem víc, tak jak je naším zvykem. Tohle je jen malá ochutnávka…

0416


Křidýlko nebo stehýnko – Českem se valí nová móda. Rychlé, dobré a taky ne úplně levné jídlo. Přečtěte si, proč do něj investuje třeba majitel Kofoly Jannis Samaras.

fast-casual


Zlaté Příkopy – Z nejdražší ulice v Praze se stala za poslední dobu ulice ještě dražší. Pražské centrum čeká 14 velkých nemovitostních transakcí.


Komárkovo tajemství – Karel Komárek starší se po letech sporů spojil se svým synem a pracuje na léku na rakovinu. Ten teď čekají klinické testy.

komarek

Bio misionáři – Martin Hutař a Karel Matěj oprášili 100 let staré recepty a obchodují s moukou. Ale ne ledajakou. Je třeba špaldová. Jaký byznys se s takovou věcí dá dělat, vás možná překvapí.


Kik – Zvláštní aplikace, která si získala srdce mladých Američanů, za vás objedná v restauraci jídlo. Připojila se tak do fronty robotických programů, které začínají ovládat internet služeb.


Archa ze Slavkova – Daleko od Prahy vznikl asi nejhezčí firemní dům v Česku. Jmenuje se Noe a je na naše poměry odvážný, pokrokový, a ještě k tomu krásný.

LIKOS


Dr. Penta – Víte, co je nejvzácnějším majetkem Marka Dospivy & spol.? Lékárny. Ty, které mají značku Dr. Max, za rok utrží přes 27 miliard korun a jsou jedničkou v Česku i na Slovensku.


Český Samsung – Radim Svoboda je nejvýše postaveným Čechem ve světě marketingu – řídí ho pro největší světovou elektronickou firmu.


Jamie Oliver – Světová kuchařská hvězda v exkluzivním rozhovoru. Jídlo, kámo, to je to, oč tu běží.

jamie


Srdce jako byznys plán – Nejhezčí tapety v Česku mají značku Lavmi. Vyslov, jak čteš, a kochej se. Kdo za nimi stojí?


Sex za rozbřesku – Poněkud netradiční a v Česku první test nejnovějšího Rolls-Royce Dawn.


Tak, to je dubnový Forbes. Dejte vědět, jestli se vám líbil a co bychom mohli dělat líp. Těšíme se na vaše reakce! petr.simunek@forbes.cz