Zatěžkávací zkouška pro náš imunitní systém, a tedy i pracovní výkon, je tady. Období uzávěrek, vypětí psychického i fyzického, oslabení imunity. Navíc řadě lidí, kteří si prošli covidem, teď i po běžných nemocech trvá mnohem déle, než se dostanou zase do formy. Řešení tušíte, ale nechce se vám do něj. Přitom to už jde jinak.

Vypadnout teď z pracovního procesu? To si nemůžeme dovolit. Ale obíhat zdlouhavě doktory s žádankami o vyšetření, aby nás pak něco závažného úplně nesejmulo, vlastně taky ne. Jenže ono to jde udělat výrazně jinak. V byznysovém tempu. Za jeden den je možné stihnout tolik vyšetření, co by v běžné realitě českého zdravotnictví trvalo i rok.

„V jednom dni během osmi hodin člověk absolvuje přes dvacet různých vyšetření, díky kterým zjistí svůj kompletní zdravotní stav a dokáže odhalit případné onemocnění ještě předtím, než se objeví první příznaky.

Navíc než by si takovou péči člověk sám oběhal u jednotlivých lékařů, zabralo by to spoustu měsíců až rok, a na některá vyšetření by se stejně ani nedostal,“ vysvětluje ve zkratce lékařka pražské kliniky GHC Veronika Šimková, v čem spočívá jejich komplexní screening.

Čas víc než peníze

Podle provozního ředitele GHC využívají toto unikátní vyšetření hlavně manažeři a podnikatelé, prostě lidé, pro které je čas víc než peníze. „Uvědomují si, že pokud nebudou v kondici, nebudou schopni zvládat všechny svoje aktivity, vydělávat peníze ani se věnovat svým rodinám,“ popisuje Lukáš Janout.

„Často sem chodí lidé, které nyní třeba ani nic netrápí, ale vědí, že dlouho nebyli u doktora a že je namístě věnovat se prevenci,“ potvrzuje lékařka Šimková. Přispívá k tomu podle ní i fakt, že den věnovaný vyšetřením je spíše komfortní a zábavný než nepříjemný.

Komplexní screening využívají také firmy, které jej zajišťují pro své top zaměstnance jako benefit a zároveň jako investici do zdraví lidí, za které by jen těžko hledali náhradu.

„Stejně zodpovědně, jako se staráme o své investice, bychom měli přistupovat k péči o zdraví. Pokud nebudeme v dobré kondici, nebudeme vydělávat, a i chvilková nemožnost fungovat nás může stát podstatně víc než úsilí vložené do prevence,“ dodává ředitel GHC.

Jako v hotelu

Vyšetření v byznysovém tempu začíná ráno, odběry krve nalačno, hned po nich ovšem následuje snídaně na pokoji kliniky, který by klidně snesl označení hotelové čtyřhvězdy.

Pak následují další vyšetření od EKG přes ultrazvuk břicha i štítné žlázy, rehabilitační vyšetření fyzioterapeutem, interní prohlídku, vyšetření plic, kůže, očí i zubů až po neurologii, gynekologii či urologii a další. Celý den má člověk k dispozici nejen péči špičkových lékařů, ale i zázemí svého pokoje a nechybí ani oběd a večeře na odpovídající úrovni.

„Balíček vyšetření, který je na českém trhu unikátní svou šíří za minimum času, se zaměřuje hlavně na podchycení kardiovaskulárních, civilizačních a onkologických potíží. Právě to jsou problémy, se kterými lidé bojují nejčastěji a které se netýkají jen starších lidí,“ dodává Veronika Šimková.

Součástí je tak například sonografie štítné žlázy, na kterou se člověk od obvodního lékaře nedostane, pokud nemá nějaké problémy. Přitom právě takové vyšetření může včas odhalit nenápadný problém s vážnou prognózou.

Výsledkem intenzivního celodenního pobytu na klinice GHC, který vyjde na necelých osmdesát tisíc korun, je důkladná zdravotní zpráva s podrobnými informacemi.

Pokud se při vyšetření objeví nějaký problém, lékaři navrhnou další postup a zdravotní péči, kterou klinika GHC umí zajistit i ve spolupráci se špičkovými lékaři předních pražských nemocnic. A to i v případě problémů, jako jsou syndrom vyhoření či přepracování.

„Ovšem i lidé, u kterých se nic neobjeví, se k nám pravidelně vracejí, chodí na vyšetření třeba jednou ročně. Ušetří tím hodně času teď a dost problémů v budoucnosti,“ uzavírá doktorka Šimková.