Něco mezi karavanem a tradičním pokojem, luxusní apartmá, které můžete umístit kamkoli na světě a neničit přitom okolní přírodu. Seznamte se s novými eko-chatkami The DROP.

Měl jsem to štěstí, že jsem si bydlení v jedné z nich nedávno vyzkoušel a byl to pro mě jeden z nejneotřelejších cestovních zážitků vůbec. Jejich autoři mysleli, minimálně co se dopadů na okolí týče, opravdu na všechno – The DROP stojí na nastavitelných nohách, aby se minimalizoval kontakt s terénem, kde nic stát nemá, elektřinu v nich vytvářejí fotovoltaické fólie na střeše a voda v koupelně je – ano – dešťová.

chata dovnitř

chata 2

Ale to není všechno, bydlet v The DROP je opravdu zážitek. Dominantou každé chatky jsou velká okna na koncích středové válcové trubice – díky nim máte přímý kontakt s přírodou a také přirozené větrání. Úžasný zážitek ale nabízí hlavně v noci, kdy je nebe plné hvězd.

chata 3 done

chata 4 done

V každém apartmánu se pohodlně ubytují dva dospělí – i když jsou pokoje malé, je tam prostor pro obývací pokoj a ložnici, koupelnu se záchodem, vanou a dřevěnou terasu s posezením.

chata 5 done

 

Koncept The DROP vyhrál designovou soutěž, kterou organizuje sdružení URBAN SQUARE. To v současné době The DROP také vyrábí.

Autor: Jim Dobson