Šéf amerického výrobce elektromobilů Tesla a druhý nejbohatší člověk světa přiletěl v neděli do Číny, kde se v těchto dnech koná největší autosalon. Čína je největším automobilovým trhem a druhým největším trhem automobilky Tesly. Přijal pozvání od tamních vládních představitelů, se kterými bude jednat o systému Full Self-Driving.

Jedná se o jeho druhou návštěvu za méně než rok. „Na pozvání Čínské rady pro rozvoj mezinárodního obchodu dorazil šéf Tesly Elon Musk do Pekingu,“ uvedla státní televize CCTV. Tamní státní média informovala, že Musk se setkal se šéfem čínské rady Žen Chung-pinom, aby prodiskutovali další kroky ve spolupráci.

Musk s čínskými představiteli bude jednat mimo jiné i o systému Full Self-Driving, který je nejpokročilejší verzí asistenčního systému pro řidiče Autopilot a který by firma ráda uvedla na čínský trh. Musk tento měsíc uvedl, že FSD by mohl být zákazníkům v Číně již „velmi brzy“ dostupný.

Společnost Tesla se v poslední době potýká se zostřenou konkurencí a zpomalením růstu poptávky po elektromobilech. Její globální odbyt se v letošním prvním čtvrtletí snížil téměř o devět procent na 386 810 vozů ze zhruba 423 tisíc vozů před rokem. Vykázal tak první meziroční pokles za téměř čtyři roky a výrazně zaostal za očekáváním analytiků.

Čína je pro Teslu důležitým trhem i výrobním centrem. Továrna Tesly v Šanghaji v loňském roce podle agentury Nová Čína dodala zákazníkům téměř 950 tisíc vozů.