Elon Musk patří mezi nejzajímavější muže světa. Je mladý – je mu 43. Má slibnou budoucnost – vlastní ty nejinovativnější firmy na světě. Je to rodinný typ – má pět dětí. A je úspěšný – jeho majetek má hodnotu 12 miliard dolarů.

Studoval na Stanfordu, ale nechal toho kvůli podnikání. Své první velké peníze vydělal v roce 1999 prodejem Zip2 a později prodejem PayPalu, který zakládal s Peterem Thielem. A protože miluje sci-fi, použil své peníze k založení první soukromé firmy, která doletěla do vesmíru.

Jeho SpaceX plánuje osídlení Marsu a odjet by tam mohla i jedna Češka. Kromě toho Musk podepsal smlouvu s NASA, podle které by měl dodávat zásoby na jedinou trvale osídlenou vesmírnou stanici, tedy na ISS. Hodnota kontraktu je 1,6 miliardy dolarů.

Elon Musk je ale i majitelem značky Tesla Motors nebo společnosti SolarCity. Jeho dalším počinem, do kterého se mu ve skutečnosti moc nechtělo, je projekt Hypersmyčka, díky kterému bychom mohli po zemi cestovat rychlostí až 1200 km/h.

V našem miliardářském speciálu se můžete podívat na 100 nejbohatších lidí světa, z nichž většina začínala taky jen s nápadem, pár drobnými v kapse a tvrdou prací.

100do-clanku


O Elonu Muskovi píšeme i v aktuálním čísle tištěného Forbesu, na Forbes.cz si můžete najít třeba tenhle článek: 

Proč je automobilka Tesla nejinspirativnější firmou Ameriky