Podle čtvrteční zprávy pro americké regulační orgány si Elon Musk již zajistil financování ve výši 46,5 miliardy dolarů pro svou nabídku na převzetí Twitteru. Musk rovněž zvažuje, že by mohl učinit nabídku na odkup akcií od stávajících akcionářů za cenu 54,20 dolaru za akcii, aby zvýšil svůj podíl ve společnosti.

Twitter na burze po této zprávě vzrostl o 0,6 procenta na 46,98 dolarů za akcii, ale zůstává výrazně pod Muskem navrhovanou cenou převzetí ve výši 54,20 dolaru, což naznačuje, že investoři jsou stále skeptičtí k tomu, že se dohoda uskuteční.

Podle informací, které Musk poskytl americké Komisi pro obchod s cennými papíry se financování jeho nabídky na převzetí Twitteru skládá z kapitálového závazku ve výši 21 miliard dolarů a z různých půjček a finančních závazků v celkové výši 25,5 miliardy dolarů od několika bank, za které ručí jeho finanční poradce Morgan Stanley.

Musk podle zdroje deníku New York Post rovněž jedná o půjčce proti svému 9,2 procentnímu podílu ve společnosti Twitter, který je v současné době oceněn na 3,4 miliardy dolarů. New York Post také informoval o podrobnostech Muskových plánů přibrat partnery k nabídce na koupi Twitteru.

Musk, který se před schůzí akcionářů Twitteru 25. května snaží uzavřít dohodu, rovněž prozradil, že dosud neobdržel odpověď na návrh na převzetí, který minulý týden předložil představenstvu Twitteru.

Představenstvo minulý týden přijalo obrannou „pilulku“ ve snaze ztížit Muskovi navýšení jeho podílu ve společnosti. Musk prohlásil, že chce z Twitteru udělat „platformu pro svobodu projevu na celém světě“.