skip to main content
Breaking News

Skupina Jaromíra Tesaře má nové vedení, generálním ředitelem se stává Petr Milev

Společnost Energo-Pro miliardáře Jaromíra Tesaře má od 1. května nového generálního ředitele: představenstvo do funkce jmenovalo Petra Mileva.

Reaguje tím na Tesařovo rozhodnutí omezit svou roli v běžném řízení společnosti, kterou 23. nejbohatší Čech založil. Z pozice předsedy představenstva, kterou si Jaromír Tesař ponechá, se zaměří především na strategii a rozvoj firmy.

Reklama

Jaromír Tesař

  • Majetek v hodnotě 9,4 mld. Kč
  • 23. nejbohatší Čech v žebříčku roku 2020

Není to jediná změna, tříčlenné představenstvo doplní právě Petr Milev a Vlastimil Ouřada, finanční ředitel skupiny. Oba se vzdají svých funkcí v dozorčí radě společnosti.

Členem představenstva nadále nebude Pavel Váňa, který dostává na starost řízení a rozvoj sesterské společnosti Litostroj Group, zabývající se projektováním a výrobou vodních turbín. Do dvoučlenné dozorčí rady se z představenstva přesouvá Petr Tesař, ke kterému se jako předseda připojí Christian Blatchford.

Reklama

Společnost Energo-Pro vznikla v roce 1994, od svého založení prošla obrovským rozvojem a stala se významným hráčem v energetickém sektoru v Bulharsku a Gruzii. V loňském roce v Turecku firma úspěšně dokončila výstavbu dvou velkých vodních elektráren, které by se měly stát do konce roku 2022 součástí skupiny.

“Vzhledem k tomu, že se skupina posouvá do další etapy svého vývoje, rozhodl jsem se změnit strukturu řídících orgánů a představenstva. S Petrem Milevem spolupracuji již řadu let a jsem přesvědčen, že je tím nejlepším člověkem, který povede skupinu vpřed,“ komentuje změny sám Jaromír Tesař.

Milev vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy a s Energo-Pro spolupracuje od roku 2013 jako Tesařův poradce, člen dozorčí rady i řídících orgánů řady jejích dceřinných společností.

Dříve pracoval třináct let ve finančním sektoru pro skupinu PPF: byl generálním ředitelem PPF Banky i členem řídících orgánů různých firem skupiny.

Reklama
Reklama