Podle Carstena Spohra, šéfa největší německé letecké společnosti Lufthansa, se ceny letenek už nikdy nevrátí na úroveň z doby před koronavirovou krizí. Tvrdí, že odvětví letecké dopravy růst cen potřebuje, aby bylo odolnější vůči případným dalším výpadkům, jako byla pandemie. Zvýšení cen by také pomohlo financovat větší investice.

Spohr dále prohlásil ceny letenek nižší než dvacet eur – v přepočtu zhruba 500 korun – za nedostatečné a nezodpovědné. K tomu se připojuje také šéf irské nízkonákladové společnosti Ryanair Michael OLeary. Prohlásil, že éra letenek za deset eur skončila. Ceny letenek podle něj zvyšují i rostoucí ceny pohonných hmot. Vyjádřil ale přesvědčení, že lidé budou navzdory vyšším životním nákladům pokračovat v častém využívání letecké dopravy.

Šéf Mezinárodního sdružení pro leteckou dopravu (IATA) Willie Walsh minulý týden uvedl, že oživení osobní letecké dopravy po pandemii celosvětově nabírá na rychlosti. Zároveň dodal, že vysoké ceny leteckého paliva budou i nadále vyvíjet tlak na náklady leteckých společností.

Poptávku by v Německu podle Spohra mohla podkopat také hospodářská recese. Německý institut pro ekonomický výzkum ifo předpověděl, že největší evropská ekonomika v příštím roce klesne o 0,3 procenta.