skip to main content
Byznys

Exgumárník Němec vstupuje do realit, koupil blok domů v centru Prahy

2 minuty čtení

Na jedné straně mexické velvyslanectví, na druhé straně známá literární kavárna Rybka, pár desítek metrů přes ulici legendární hospoda U Fleků. To je nový revír Tomáše Němce, nenápadného, ale velmi aktivního investora, někdejšího majitele České gumárenské společnosti.

Ten aktuálně umísťuje na trh části ze svých 15 miliard, které z prodeje gumáren před dvěma lety utržil.

A právě v těchto končinách Němec vymyslel svou zatím největší realitní investici. Údajně za vyšší desítky milionů korun tu koupil starší a částečně chátrající komplex několika nemovitostí, které tvoří prakticky celý jeden břeh severní části ulice Křemencova.

Vymlácená okna, polorozpadlá fasáda a zároveň hřmění stavebních prací navíc naznačují, že další desítky milionů korun tu Němec ještě určitě utratí.

Reklama

Pohled na jeden z domů v Křemencově ulici v centru Prahy, nově ve vlastnictví Tomáše Němce

O přesných plánech se ale vyznavač „low profilu“ Němec ani jeho lidé moc bavit nechtějí.

Tomáš Klápště, šéf Němcovy investiční společnosti Consillium, je nechtěl komentovat s tím, že projekt zatím stojí mimo Consillium. „Je to soukromá investice Tomáše Němce,“ uvedl bez dalších podrobností Klápště.

Ale ani Němec, který dnes hodně času tráví za oceánem ve Spojených státech, sdílnější není.

Budovy koupila Němcova společnost P8 Hostivař, kterou založil ještě v dobách ČGS a Mitasu. Ta doposud držela jen rezidentní projekty za několik desítek milionů v Hostivaři, do kterých Němec investoval už před více než pěti lety.

Teď ale přišla první skutečně významná realitní investice, zejména z pohledu velikosti samotných nemovitostí. Ty se totiž nacházejí na souhrnné ploše přes 2 tisíce metrů čtverečních, obyvatelná budova do ulice V Jirchářích má čtyři podlaží (včetně podkroví) a kombinuje nájemní byty, obchody a také kanceláře, uvnitř sídlí například showroom moderního designu BackYard či obchod s módou Saint Martins.

Tomáš Němec (Zdroj: Okin)

Reklama

Stavební práce na vedlejší, dnes neobyvatelné budově by měly skončit už koncem letošního roku, v jejich rámci by mělo dojít k dobudování dvou podlaží a podkrovního patra tak, aby se prostřední část bloku vyrovnala co do výšky s okolními domy. V plánu jsou také stavební úpravy ve vnitrobloku, nový výtah i zakladač pro 18 automobilů.

Němec nemovitosti koupil zčásti od pražského podnikatele Martina Loudy a zčásti od italského developera a sběratele umění Francesca Augusta Razetta.

I přes nemluvnost investora se očekává, že z velké části půjde o bytový projekt, byť podle některých informací z trhu Němec počítá také s tím, že část budovy by mohla sloužit i jako sídlo jeho firem, včetně mateřského family officu Consillium. Ten má zatím kanceláře jen několik desítek metrů odsuď, v moderní kancelářské budově Quadrio na Národní třídě.

Pro Němce ale zdaleka nejde o první investici do nemovitostí. Kromě zmíněných hostivařských rezidencí je velký sportovní nadšenec a milovník hor například investorem v projektu nové Sokolské boudy na Černé hoře v Krkonoších.

Od založení vlastní investiční společnosti už stihl koupit novoměstského výrobce lyží Sporten, podíl ve výrobci zdravotnické techniky BioVendor a v technologicko-servisní společnosti Okin BPS.

Kromě toho historicky, tedy zatím mimo Consillium, drží desetinu ve společnosti Skiareál Špindlerův Mlýn, je většinovým majitelem obchodní firmy LevelSportKoncept, která v Česku zastupuje významné značky vybavení pro zimní sporty, a vlastní také polovinu společnosti Mofo CZ, která je distributorem značky Oakley v Česku a provozuje síť luxusních optik Opticlab.

Reklama
Reklama