Kickstarter je crowdfundingová platforma, na které můžete získat peníze v podstatě na cokoliv. Pokud zaujmete. Bodují tu velké projekty, jako brýle pro virtuální realitu Oculus nebo 3D pero, ale i nápady, se kterými byste na veřejnost možná vůbec nešli. Velký úspěch měla třeba žádost o peníze na přípravu bramborového salátu – místo požadovaných 10 dolarů se vybralo rovnou 55 tisíc.

Tady je pět kampaní, které shánějí peníze sice na bizarní, ale zároveň použitelné věci. Požadovanou částku už získaly, takže vzniknou. I tak se ale ještě můžete zapojit a nápady i jejich autory podpořit v ještě větším rozletu než původně plánovali.


Exploding Kittens – Hra pro otrlé

Tahle karetní hra s morbidním názvem Explodující koťátka je vůbec to nejúspěšnější, co se na Kickstarteru zatím objevilo. Přes 150 tisíc lidí na ni dalo už více než 6 milionů dolarů, což je víc, než měly brýle Oculus a 3D pero dohromady. A určitě to nebude jen roztomilými koťátky. Posuďte sami, Exploding Kittens je podle jednoho z autorů hra “pro lidi, kteří mají rádi koťátka, výbuchy, lasery a taky trochu kozy.” Na to, abyste si hru objednali zbývá už jen pár dní. Verze pro děti stojí 20 dolarů, pro dospělé 35. Ta je ale prý tak drastická, že je až od třiceti let.

exploding kittens FINAL


Bookniture – Nábytek  z knihy

Kniha, anebo stolek? Obojí! Seznamte se s Bookniture, novou formou skládacího nábytku, který buď vypadá jako kniha, anebo slouží jako stolek, podnožka či praktické sedátko. Celý je z papíru a po rozložení je dostatečně velký a nosný – udrží i  170 kilo. Sympatický je i jeho minimalistický design v několika provedeních.

bookniture FINAL


The Quarter Century Pant – Kalhoty s 25letou zárukou

Zní to trochu neuvěřitelně, ale tyto pánské kalhoty,dlouhé i krátké, za 85 dolarů (plus 20 dolarů poštovné do Evropy) mají být precizně ušité z kvalitních materiálů a vydržet celých pětadvacet let běžného nošení. Koneckonců, dřív to tak s oblečením bývalo, tak proč by to nemohlo jít i dnes.

kalhoty FINAL


Kraftwerk – Nabíječka, která nepotřebuje elektřinu

Představte si nabíječku, která je malá a lehce přenosná, můžete si do ní zapojit mobil, tablet nebo třeba kameru  a přitom ji nemusíte klasicky dobíjet. Kraftwerk elektřinu generuje z plynu, který do ní během několika sekund doplníte z běžně prodávaných bombiček.

nabijecka FINAL


Prynt – Tiskárna do kapsy

Vzhledem k tomu, co všechno se vyrábí v mini velikosti, dostává rčení “šikovné jak hrábě do kapsy” nový význam. Jednou z takových miniatur je tiskárna, kterou si připojíte ke svému telefonu a rovnou si vytisknete fotky. To sice umí i klasický polaroid, ale ten zase nezvládá přeměnit fotku ve video – když totiž mobil s Prynt namíříte kamerou  na vytištěnou fotku, na obrazovce se převede do videa.

prynt FINAL


O technologiích čtěte také:

3D tiskárny jdou do módy – doslova. Už vytisknou i dámské lodičky

Kolik je hodin? Jak si každý den cvičit mozek s binárními hodinkami