skip to main content
Byznys

EY Podnikatelem roku za Vysočinu se stal šéf Agrostroje Lubomír Stoklásek

Muž, který zná detailně každou zkratku na D1, protože bydlí v Brně, ale pracuje v Pelhřimově, a aktuálně třicátý nejbohatší Čech

. Lubomír Stoklásek dnes navíc uspěl v soutěži EY Podnikatel roku, když zvítězil v Kraji Vysočina.

„Mezinárodní expanze, investice do rozvoje, finanční výsledky a výdrž – toto jsou hlavní aspekty podnikatelského příběhu Lubomíra Stokláska, kterými oslovil odbornou porotu soutěže EY Podnikatel roku,“ uvedla Magdalena Souček, vedoucí partnerka EY v České republice a v části regionu střední a jihovýchodní Evropy.

„Fakt, že společnost staví na vlastním know-how, drží si vysokou kvalitu výrobků, stále je v českých rukách, a navíc patří ke klíčovým partnerům podporujícím regionální aktivity včetně těch cílených na budoucí zaměstnance, svědčí o prozíravosti a přirozené odvaze,“ dodává hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

Reklama

Agrostroj vyrábí zemědělské stroje pro největší světové značky, jako jsou John Deere či Krone, nebo dělá také plechařinu pro náklaďáky DAF či Scania. V uplynulých letech firma hodně investovala a to se teď projevuje na rostoucí ziskovosti, která se měřeno přes EBITDA dotýká jedné miliardy korun.

Čtěte také: Kala a Kijonková regionálními vítězkami EY Podnikatele roku

Agrostroj zároveň v srdci firmy v Pelhřimově postavil největší výrobní halu od roku 1990 v Česku. Má 6,5 hektaru a už přes 80 procent její kapacity je vytížených. Lubomír Stoklásek má rád dobré víno a vypracoval se z nuly jako makléř a jeden z prvních developerů.

Hlavní cena soutěže – tedy to, kdo se stane EY Podnikatelem roku 2017 České republiky – bude vyhlášena 27. února na pražském Žofíně. Vítěz  bude následně v červnu bojovat ve finále v Monte Carlu o titul EY World Entrepreneur of The Year, tedy na světové podnikatelské olympiádě o toho nejlepšího.