Vyrazit na exotickou kuchyni je fajn, ale co jich nakombinovat hned několik? Vybrali jsme pro vás pět restaurací, kde se vůně a chutě mísí v dokonalost. Spojením kulinářských tradic různých kuchyní zvou chuťové pohárky k vábivému neotřelému tangu s ostatními smysly.

Za údajného průkopníka fusion kuchyně je pokládán Rakušan Wolfgang Puck, který měl zkombinovat ve svých jídlech suroviny typické pro australskou a americkou kuchyni.

Ať už to byl on, nebo ne, myšlenka se chytila a fusion gastro je nyní rozšířené po celém světě. I v Česku jsou místa, která stojí za to, aby si člověk rozšířil obzory chutí.

Ke kvalitnímu gastro zážitku samozřejmě patří i kvalitní suroviny s rodokmenem a profesionální obsluha. Většina těchto podniků klade důraz na to, že nabízí nejlepší sezonní produkty, které pocházejí od malých farmářů a dodavatelů z České republiky.

Sensa

Jejich pokrmy představují to nejlepší z tónů asijské, středomořské i blízkovýchodní kuchyně. Ale pozor, nezvykat si! Místní kuchařští mágové menu pravidelně obměňují za účelem překvapovat i své zákazníky.

A další specialita – jednotlivé chody jsou servírovány doprostřed stolu tak, aby mezi sebou mohli sdílet zážitek rozmanitých chutí. Sdílení palety chutí a zážitků v restauraci Sensa je totiž nejdůležitějším prvkem konceptu Nikkei, podle kterého je restaurace vystavěna.

Carlitos

Jako předkrm japonská nakládaná zelenina cukemono, pak na peruánský způsob připravené kuře pečené na uhlí a lahodné japonské rýžové koule onigiri. Že to zní nezkombinovatelně? Možná. Ale výsledek stojí za to.

Take away bistro Carlitos dokazuje, že vládne osobitým přístupem ke gastronomii. K jídlu je pak k dispozici točené české pivo, japonský ležák Kirin i různé limonády.

Kombinace Japonska a Peru není úplně náhodná. Je zhmotněna v majiteli bistra Tadashim Makabovi. Jeho otec pochází z Peru a matka z Japonska a on tak skrz jídlo ctí své kořeny.

QQ Asian Kitchen 

Bali, Tchaj-wan, Japonsko i USA. V restauraci QQ Asian Kitchen vaří Nyoman Purnata, šéfkuchař původem z ostrova u Bali, a Lee Chang, jehož rodiče jsou z Tchaj-wanu, on sám se přitom narodil v Coloradu. Tím ale světoběžnické kořeny nekončí, jejich profesní štace vedla například na Nový Zéland, do Japonska, do Koreje i Španělska.

Toto duo toho má za sebou skutečně hodně a o to pestřejší pokrmy servírují svým zákazníkům v prostředí relaxované atmosféry. Ano, můžete čekat i pálivější jídla. Ovšem tato mají dokonale harmonizovanou chuť ostatními elementy. S nezapomenutelným zážitkem budete odcházet nejen díky pronikavé chuti.

Blue Wagon

Foto: Blue Wagon

Kombinace české a francouzské kuchyně zní sama o sobě lákavě. Foie gras, mušle svatého Jakuba i jelení hřbet. Blue Wagon restaurace svým návštěvníkům nabízí osobní ztvárnění českých tradic s inovativním přístupem a přípravou kuchyně francouzské.

Pokrmy zde jsou výrazné chuti a připravené tak, aby byly i zdraví prospěšné. Restaurace navíc vaří z lokálních a sezonních surovin. Jsou ohleduplní k životnímu prostředí a podporují místní farmy a zemědělce.

Bonco

Vietnam, Thajsko, Japonsko a k tomu trochu moderny. V restauraci Bonco se mladí vietnamští kuchaři inspirují evropskou a západní kuchyní. Díky inovativnímu přístupu ke kulinářským tradicím lákají mladou i starší generaci.

Připravují jídla neobvyklých chutí a v pokrmech návštěvníci mají cítit svěží nádech a exotické kouzlo, které rozechvěje smysly. Dbají na vysokou kvalitu a čerstvost potravin a tvrdí, že člověk by se v jejich restauraci měl cítit jako v zeleném ráji.