Marcel Soural se u developmentu rád baví. Proto jeho Trigema aktuálně staví po Praze projekty, které jsou vše možné, jen ne nudné. Na místě smíchovského lihovaru plánuje Soural budovu s fasádou vytištěnou na 3D tiskárnách a v Karlíně budou dům Fragment podpírat obří sochy od Davida Černého. Myšlenka je jasná: dělat věci jinak než ostatní.

Na konci srpna se bagry zakously do oprýskaných a zchátralých budov v areálu bývalého lihovaru na samém cípu pražského Smíchova. V místech, kde se od první poloviny 19. století vyráběl vedle lihu a lihovin v jednu dobu také ocet a odkud mířila do putyk a domácností třeba vodka Zlatý anděl, má zhruba do pěti let stát moderní čtvrť přibližně se šesti sty byty.

Taková zpráva by v současné situaci kolem velkých pražských brownfieldů, které se po mnoha letech konečně začínají zastavovat domy a celými čtvrtěmi od velkých developerů, mohla snadno zapadnout. To by ovšem čtyřmiliardový projekt nesměla připravovat Trigema, která pozemky letos definitivně převzala od společnosti Goldfin Investments. Majitel Trigemy Marcel Soural si řekl, že čtvrť bude jiná, než plánoval původní investor. A že ji odliší i od zbytku aktuální výstavby.

Minimálně z jednoho důvodu bude projekt Lihovar v českém prostředí skutečně unikátní. „Hledáme pořád nové přístupy a v případě Lihovaru jsme našli výrobce, který nám na jednom domu vytiskne fasády pomocí 3D tiskáren. To bude hodně crazy,“ neskrývá nadšení šéf Trigemy.

Forbes Digital Premium