skip to main content

Fendi v nových otěžích. Kreativní ředitel Kim Jones v lednu představí první kolekci

Italský módní dům Fendi se nechal slyšet, že jeho nově jmenovaný kreativní ředitel Kim Jones představí svou úplně první kolekci Fendi Couture jaro/léto 2021. A to ve středu 27. ledna v Palais Brongniart během Pařížského týdne módy Haute Couture.

Jones toho má na ramena naloženo skutečně hodně. Letos v září totiž ve vedení společnosti nahradil zesnulého Karla Lagerfelda, jednoho z nejuznávanějších světových návrhářů v dějinách.

Společně s uměleckou ředitelkou pro doplňky a pánské kolekce Silvií Venturini Fendi a kreativní ředitelkou pro šperky Delfinou Delettrez Fendi má proto teď Jones nelehký úkol – vytvořit novodobý obraz luxusní značky proslulé zpracováním kůže a kožešiny, která staví na téměř staleté tradici.

Reklama

Stejně jako Lagerfeld, i Jones nešéfuje pouze jediné značce, a dále pokračuje také jako kreativní ředitel pánské linie Dior.

Ale zpátky k očekávané přehlídce. Ta nebude mít jen jedno, ale hned dvě prvenství. Nejenže půjde o první přehlídku vůbec, kterou navrhne Jones, zároveň se jedná o první couture kolekci Fendi představenou na jaře. V předchozích sezonách římský módní dům prezentoval ručně šité kousky pouze na podzim.

Reklama

Je tady ale stále jedno velké ale. Zatím není jasné, zda se přehlídka bude muset konat digitálně, nebo budou hosté pozváni do prvních řad.

A i pokud by se to podařilo, nebude vůbec snadné překonat velkolepou show na hladině Fontány di Trevi ku příležitosti oslav devadesáti let od založení značky.

Stejně tak jako nebude snadné předčit přehlídku Silvie Venturini Fendi a jejího týmu z června roku 2019, která se konala v chrámu Venuše a Romy. Ta vzdávala hold Lagerfeldovi a skládala se z neuvěřitelných 54 modelů.

Palais Brongniart, neboli Burzovní palác v centru Paříže, je ovšem také dokonalá kulisa pro prezentaci úchvatných modelů. Máme se tedy na co těšit.

Reklama
Reklama