Že Ferrari chystá nový supersport, se mezi motoristickými nadšenci tušilo už dlouho.

Teď už je to oficiální a je jasné i to, že automobilka sáhla po jistotě – z exkluzivního a žádaného LaFerrari (na kterém spolupracovala s lidmi od další legendární značky Lamborghini) jednoduše odřízla střechu a vyšlo jí to. Nové LaFerrari sice ještě není v prodeji, všech zhruba 200 vozů, které v Itálii plánují vyrobit, je už ale zamluvených.

laferrari 3

Oficiální jméno, podrobné technické parametry i přesný počet plánovaných vozů se dozvíme až na zářijovém pařížském autosalonu. Pár věcí je ale známých už teď.

To nejdůležitější – nové LaFerrari má stahovací střechu, pevnou karbonovou i plátěnou. Výkon nového modelu by měl být stejný jako u originálního, to znamená, že ho bude pohánět dvanáctiválec V12 s výkonem 789 koní, který doplní ještě elekromotor o výkonu 161 koní, celkem tedy slušných 950 koní.

laferrari 2

Speciálně upravená je i aerodynamika auta. Ferrari slibuje, že i se staženou střechou pojedete stejně jako v neodkryté variantě a ještě si k tomu budete moci pořádně vychutnat burácení tuctu válců.

Ferrari nové LaFerrari poprvé ukázalo veřejnosti na začátku července, zároveň ale automobilka přiznala, že ho předem předvedla i několika svým nejexkluzivnějším klientům, kteří jeho kouzlu okamžitě propadli. A mohli si ho dovolit, i u nového LaFerrari totiž bude podle všeho platit to, co u jeho předchůdce – že bude k mání jen pro pár vyvolených a věrných zákazníků. A za hodně velké peníze.