Jezdí sice výletním tempem 110 kilometrů v hodině, což se v zemi, kde to nejrychlejší vlaky na magnetických polštářích umějí šestkrát rychleji, může zdát jako šnečí tempo. Ale tady vážně nejde o to, dostat 34 cestujících do cíle co nejrychleji.

Tady jde o to, aby si užili vyhlídky po krajině, a ještě se u toho nechali rozmazlovat, píše server dogonews. Nastupovat, vlak do stanice luxus právě odjíždí.

vlak4

Že jste ještě neslyšeli o japonské vlakové soupravě Shiki-Shima? Její inaugurační jízda proběhla 1. května, a pokud se chcete taky svézt, pak ze své peněženky rovnou vytáhněte 950 tisíc jenů neboli něco přes 210 tisíc korun. Snad pro všechnu tu okázalost, kterou tento vlak nabízí.

A taky proto, kdo za ním stojí.

vlak2

Novou soupravu totiž nenavrhl nikdo jiný než Ferrari, onen vizionářský výrobce super rychlých aut z Apeninského poloostrova, který stále hledí do budoucna. Jeho vlak je vrcholem luxusu a láká vás na ten nejkurióznější výlet po Japonsku všech dob.

vlak3

Tato vlaková souprava je postavena z materiálů charakteristických pro zemi vycházejícího slunce a snoubí v sobě moderní i klasickou estetiku. Interiér zdobí dřevo, japonský papír „washi“ a japonský lak, čímž se umocňuje útulná atmosféra.

slide_352213_3812244_free

Na palubě se nachází 17 apartmá; jeden vagon se pyšní průsvitnou vyhlídkovou místností, kde se stírá rozdíl mezi vnitřním a vnějším prostorem; v dalších naleznete odpočinkové zóny připomínající obývací pokoje nebo taky luxusní jídelny.

Cesta začíná na tokijském nástupišti 13 1/2 (že vám to číslování připomíná peron, odkud odjížděl Harry Potter do Bradavic?), které je upraveno speciálně pro hybridní, elektricko-dieselový vlak. Podle ročního období si můžete vybírat trasy – dvoudenní přes Fukušimu a Nagano a čtyřdenní po celém ostrově Hokkaidó.

Jen pro vás máme jednu špatnou zprávu – ten vlak se stal tak populárním, že všechna místa jsou vyprodaná až do dubna 2018.