Je padesátka magická, nebo spíš zakletá hranice, kdy se lámou kariéry? Někdy to tak sice může vypadat, věk ale rozhodně nemusí znamenat konec rozjeté profesní dráhy. Dokazují to třeba Magdalena Souček, Renata Mrázová, Diana Rádl Rogerová a Adriana Jahňáková, ale i další ženy z našeho žebříčku Nejvlivnější ženy Česka.

Magdalena Souček (61)

Magdalena Souček prožila téměř celý svůj profesní život v EY a třináct let poradenskou firmu v Česku vedla. Spolu s oslavou šedesátin ale koncem roku 2021 oslavila svůj konec ve funkci. Pozice vedoucích partnerů jsou totiž limitované věkem.

„Měla jsem strach z toho, co bude dál. Bála jsem se, že najednou nebudu mít co dělat. Práce je můj koníček. A zatímco někteří se těší, že půjdou do důchodu a odpočinou si, já doufala, že se mi to nestane,“ líčí manažerka.

Aby měla jistotu, že v jejím životě nezavládne prázdno, vrhla se do studia someliérství. Absolvovala kurz, dostala tučná skripta na přípravu ke zkoušce, ale k jejich čtení se nakonec nedostala.

„Jsem víc busy než předtím. Působím v pěti boardech – dvě role jsem měla už při práci v EY a tři další mi přibyly. Nechtěla jsem obcházet konkurzy a pohovory, proto mě potěšilo, že všechny tyhle pozice si mě našly samy,“ říká Souček.

Je předsedkyní představenstva společnosti KORADO, která vyrábí radiátory a s jejímž generálním ředitelem se zná jakožto s klientem EY. Působí také v představenstvu rumunského developera One United Properties a ve správní radě nadace Moneta Clementia.

Je předsedkyní představenstva humanitární organizace Care a je velmi aktivní i v České filharmonii. „Nejtěžší je pro mě administrativa. Vždy jsem měla asistentku a teď si organizuji kalendář sama. Moje noční můra tak je, že na nějakou schůzku zapomenu,“ popisuje Souček.