skip to main content
Trojka s Petrem Šimůnkem

Filharmonie u Vltavské, comfort food na Václaváku. Poslechněte si pražskou Trojku

Filharmonie u Vltavské, comfort food na Václaváku. Poslechněte si pražskou Trojku

Ahoj, nazdar, dobrý den! Život je bohatý a i v těžkých časech přináší dobré zprávy. Praha, a potažmo celé Česko, bude mít krásnou novou budovu pro hudbu a kulturu vůbec. Po dlouhých letech se tak dočkáme špičkové světové architektury.

Náměstek pražského primátora Petr Hlaváček vyhlásil vítěze mezinárodní architektonické soutěže na podobu nové Vltavské filharmonie a my se ho zeptáme, jak těžké rozhodování to bylo, jestli na vítězi panovala okamžitá shoda nebo kdy se vůbec začne stavět – a kdy bude hotovo.

Reklama

Jak přežil covidovou pandemii jeden z nejznámějších pražských restauratérů Jan Šimice? Přesně před rokem jsme jej v Trojce zpovídali ohledně jeho nového projektu Yalta Craft Bistro na Václavském náměstí. Na Václaváku sice zůstal, Yalta také pořád existuje, ale všechno je nakonec trochu jinak. Jak? Dozvíte se v podcastu.

No a nakonec téma o něco závaznější. Jak se zbavit závislosti na ruském plynu a na fosilních palivech obecně? S tím nám poradí nový předseda celoevropské federace obnovitelných zdrojů Martin Bursík.