skip to main content

Film na dnešní večer. Je libo advokáta gangsterů, nebo muže, který spadl do láku od okurek?

Možná jste na tom stejně jako my, možná jste na tom lépe. Možná nesedíte každý večer lehce bezradně před televizí a frustrovaně nepřeklikáváte z Netflixu na HBO a z videotéky na videotéku, abyste našli ten správný film na večer.

Pro případ, že byste byli přece jen ve stejné skupině, máme pro vás něco, co ušetří čas – tip na film na dnešní večer. Nečekejte rozvitá doporučení filmových kritiků, ale ryze osobní tipy od členů redakce Forbes.cz.

Startovní tipy má na svědomí kdo jiný než šéfredaktor Forbesu Petr Šimůnek:

The Lincoln Lawyer
(Netflix, 1 hodina a 58 minut, 2011)


Matthew McConaughey má v tomhle snímku roli ostříleného a úspěšného právníka, který zapíjí ibalgin bourbonem. V lásce není příliš stálý a moc dobře ví, jak z klientů dostat peníze a smýt z nich vinu. Jenže i takovýhle právník je najednou donucen přemýšlet o spravedlnosti a nevině. Dojde i na přestřelky. Je to chytré, zábavné a na IMDb to má 7,3 z deseti.

Krajina ve stínu
(Videotéka O2 TV, 90 minut, 2019)

Reklama


Film Bohdana Slámy zachycuje dvě desetiletí v zapomenutém koutu země na hranicích Česka a Rakouska. Jsi Čech, nebo Němec? S námi, nebo proti nám? Komunista? To je to, oč tu běží. Perfektní casting, mrazivý děj. Na konci filmu budete rádi, že žijete v lockdownu 2021, a řeknete si, že byste takovou dějinnou zkouškou procházet rozhodně nechtěli.

American Pickle
(HBO OD, 89 minut, 2020)

No, tohle by vám filmový kritik asi nedoporučil. Příběh Žida Herschela Greenbauma, který se přestěhuje odněkud z východní Evropy do USA v roce 1920, se zlomí ve chvíli, kdy v Brooklynu spadne do láku s okurkami. Vyleze z něj až za 100 let, pochopitelně netknutý.

Na tomhle chabém základě se pak odvíjí pro mě zábavná, vizuálně zajímavá a poněkud prdlá komedie o tom, jak moc se svět za těch 100 let změnil. Kolik to má IMDb, vám radši říkat nebudu, ale pokud nemusíte mít na obrazovce jenom vyzkoušená jména a oscarové filmy, třeba vás to pobaví jako mě. Slupnete to jako jednu malou nakládačku.