skip to main content

Film na dnešní večer: Letušky, sny i malé velké ženy

Možná jste na tom stejně jako my, možná jste na tom lépe. Možná nesedíte každý večer lehce bezradně před televizí a frustrovaně nepřepínáte z Netflixu na HBO a z videotéky na videotéku, abyste našli ten správný film.

Pro případ, že byste byli přece jen ve stejné skupině, máme pro vás něco, co ušetří čas – tip na film na dnešní večer. Nečekejte rozvitá doporučení filmových kritiků, ale ryze osobní tipy od členů redakce Forbes.cz.

Další trojici filmů si pro vás připravila redaktorka Klára Mandausová:

Reklama

Malé ženy
(HBO GO, 129 minut, 2019)

Tenhle příběh je laskavý, klidný a hodně ženský. A má v sobě obrovskou sílu. Budete brečet, protože je i dojemný a tragický, budete se usmívat, budete držet palce a budete vzdychat. Stejně jako to dělají čtyři sestry Marchovy.

Každá je jiná – jiné představy o životě, jiné lásky, smutky, trápení. Každá se vydá svou cestou, aniž by vzájemně ztratily samy sebe. Saoirse Ronan v roli nezkrotné Jo, která touží být spisovatelkou, byla skvělou volbou režisérky Grety Gerwig. Nevšední krásu hlavní představitelky doplňují další hvězdné herečky, mimo jiné Emma Watson, Meryl Streep nebo Laura Dern.

Až se na film podíváte, možná budete chvíli přemýšlet o svém životě. Není čas něco změnit nebo se osudově zamilovat?

Letuška
(HBO GO, osmidílná minisérie, 2020)

Reklama

Představte si, že se propijete a promilujete nocí v Bangkoku s krásným neznámým cizincem a ráno se probudíte s velkou kocovinou, ještě větším oknem a vedle vás v posteli milenec s podříznutým krkem. Letuška Cassandra v podání Kaley Cuoco, která se tímto vymaňuje z role krasavice Penny z Teorie velkého třesku, přesně tohle zažije.

Začíná dlouhý a docela strašidelný běh. Utíká před FBI, vrahem i sama před sebou. Kromě toho, že je trochu hrr a praštěná, se taky ráda napije – alkoholička je to správné slovo. Budete mít co dělat, abyste tuhle osmidílnou sérii nedali na jeden zátah.

Počátek
(HBO GO, 142 minut, 2010)

U tohohle filmu si nemůžete jen tak odskočit uvařit kafe nebo dolít z lednice víno, protože se v něm ztratíte a pravděpodobně už nenajdete. Nutí vás být každou sekundu ve střehu, přemýšlet, ponořit se do něj. Když to dokážete, budete nadšení.

Leonardo DiCaprio lidem ve spánku krade myšlenky z jejich podvědomí. Je horkým zbožím, ale zároveň uprchlíkem. Existuje však šance, že získá zpátky svůj běžný život.

Musí ale splnit nadlidský úkol: myšlenku tentokrát nemusí krást, ale naopak vpravit do hlavy. Dokonalý zločin, na konci kterého je vykoupení. Garantujeme, že u thrilleru režiséra Christophera Nolana neusnete!

Reklama
Reklama