skip to main content

Film na dnešní večer: literární klasika, nekorektní stand-up a šílená 80. léta

3 minuty čtení

Možná jste na tom stejně jako my, možná jste na tom lépe. Možná nesedíte každý večer lehce bezradně před televizí a frustrovaně nepřeklikáváte z Netflixu na HBO a z videotéky na videotéku, abyste našli ten správný film na večer.

Pro případ, že byste byli přece jen ve stejné skupině, máme pro vás něco, co ušetří čas – tip na film na dnešní večer. Nečekejte rozvitá doporučení filmových kritiků, ale ryze osobní tipy od členů redakce Forbes.cz.

Dnešní filmové trio si pro vás připravila redaktorka Klára Řepková.

Pýcha a předsudek

Reklama

(Netflix, 2005, 127 minut)

Kdysi jsem slyšela vtip, že jedním z důvodů, proč je Pýcha a předsudek i po 200 letech pořád populární, je fakt, že když hlavní hrdinka vyčte panu Darcymu jeho chování a chyby, on jde a opravdu se z čisté lásky pro ni změní. Vtipy bokem, Pýcha a předsudek je zkrátka „srdcovka“ a ten nejlepší romantický film, pokud se chcete vyhnout přeslazenosti a klišé.

Filmových verzí téhle legendární knížky je několik a nejvíc fanoušků má asi ta z 90. let s Colinem Firthem, ale ani snímek z roku 2005 si s ní nezadá. Keira Knightley je dokonale drzá Elizabeth a Matthew MacFadyen zase hraje pana Darcyho jako roztomile neohrabaného introverta. Přidejte romantické prostředí anglického venkova a plán na večer je jasný.

Navíc dnes a zítra je poslední den, kdy bude film dostupný na Netflixu, takže to berte jako doporučení za minutu dvanáct.

Pete Davidson: Alive from New York

(Netflix, 2020, 49 minut)

Reklama

Komediální pořad Saturday Night Live má za 46 sérií na kontě celou řadu komediálních legend, od Chevyho Chase po Eddieho Murphyho. Ze současné sestavy sklízí asi nejvíc pozornosti (a rozhodně ne bezdůvodně) Kate McKinnon, ale já nedám dopustit na svého absolutního favorita Petea Davidsona.

Proto nemůžu než doporučit jeho stand-up speciál na Netflixu Alive from New York, kde historicky druhý nejmladší člen SNL dostává mnohem víc prostoru než v kultovním pořadu a je to jízda.

Pete Davidson se ničeho nebojí, ostatně je známý tím, že se netají kouřením marihuany ani svými problémy s duševním zdravím. Dělá si legraci hlavně ze sebe, ale vlastně i ze všeho a ze všech, včetně třeba Louise C. K.,  11. září nebo bývalých přítelkyň, zejména tedy té jedné konkrétní. Korektní to moc není, zato vtipné ano a po závěrečných titulcích můžete plynule pokračovat na YouTube a pustit si jedno z desítek videí z Davidsonova působení v SNL.

GLOW: Nádherné ženy wrestlingu

(Netflix, 2017, 3 série)

Tenhle seriál z dílny Netflixu má všechno, co byste od seriálu mohli chtít, nebo co od něj chci alespoň já. Alison Brie. Osmdesátá léta. Šílenou módu osmdesátých let. Několik ženských postav, které mají dostatek prostoru a jejich dějové linky nejsou ploché nebo ztělesněná klišé. A hlavně dokonalý soundtrack.

Tvůrci se částečně inspirovali skutečným stejnojmenným programem, který běžel v osmdesátých letech v USA, a zápletka se točí okolo skupiny žen, zejména neúspěšné herečky Ruth, které dostanou práci jako wrestlerky v televizní show a z ošuntělé tělocvičny se dostanou až k vlastní show v Las Vegas.

Jedinou nevýhodou je, že Netflix zrušil plánovanou čtvrtou řadu, takže vám budou muset stačit stávající tři: to je sice těžké, ale rozhodně to stojí za to. Už pro ten zmiňovaný dokonalý soundtrack.

Reklama
Reklama